Nepodceňujte cestovní pojištění!

Chystáte se někam na dovolenou? Co ještě potřebujete s sebou? Určitě si nezapomeňte zřídit cestovní pojištění. Nevyjde vás příliš draho a v případě, že se něco stane, vám může ušetřit i stovky tisíc korun. Cestujte s klidem.

O cestovním pojištění

Cestovní pojištění se vztahuje především na úhradu léčebných výloh v případě, že se v zahraničí zraníte či onemocníte. Z cestovního pojištění se platí náklady za ošetření, hospitalizaci, výlohy na léky atd.

To zahrnuje základní pojištění. To však lze rozšířit o doplňkové připojištění.

Do něj patří: pojištění: na škody na osobních věcech, cestovních dokladů, zpoždění zavazadel, zmeškání odjezdu, zpoždění odjezdu, nákladů na právní zastoupení atd.

Čekání na vlak

Můžete se pojistit na libovolnou dobu od jednoho dne do jednoho roku. Pokud cestujete na delší dobu, odhlaste se od pojišťovny u nás a zaregistrujte se v cizině. Pak cestovní pojištění nepotřebujete.

Cestovní pojištění můžeme rozdělit na tři druhy podle typu cesty a míry rizika.

Jsou jimi:

- turistické cesty

- pracovní cesty

- výlety spojené s aktivním sportem

Při zřizování pojištění nelžete a pojistěte se skutečně na to, co budete v cizině vykonávat.

Pokud se totiž zraníte při aktivním sportu a budete pojištěni pouze na turistické cesty, tak vám pojišťovna pojistnou událost neuzná.

Cestování po Evropě

Při zřizování cestovního pojištění, je třeba také zvolit limity pojistného plnění. Tedy částku, do které vám pojišťovna uhradí škodu. Bude-li vyšší, musíte zbytek uhradit ze svého. Protopečlivě zvažte možná rizika.

S cestovním pojištěním se také pojí asistenční služba, která vám pomůže v nouzových situacích. Můžete se na ni obrátit, potřebujete-li najít vhodné zdravotnické zařízení. Dále vám poskytne platební garanci léčby, zajistí potřebné léky, atd.

Nepodceňujte cestovní pojištění!
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.