Jak sundat čip z oblečení
Stalo se vám někdy, že jste po příchodu z obchodního domu přinesli tašku s čipovaným oblečením? Zkrátka a dobře vám tento typ zabezpečení zapomněli sundat a ani vás při odchodu pracovníci bezpečnosti neodchytili a nevrátili zpátky na pokladnu? Holt, musíte si poradit sami. A ten, komu se to už stalo ví, že to není snadná záležitost. Čipy na oblečení (obvykle černé nebo bílé), zpravidla však kulaté nebo hranaté, totiž nejdou odstranit z jakéhokoli kousku oblečení tak snadno. Na pokladně se to dělá pomocí speciálního nástroje, ale ten doma chybí. Takže, jak na to rychle a bezpečně?
Jednou z možností je návrat na prodejnu
Černý, bílý, kulatý nebo hranatý – zkrátka a dobře bezpečnostní čip. Nenachází se však jen na oblečení, ale také na alkoholu nebo podobných produktech, které se nemohou prodávat jen tak někomu, případně které jsou snadno odcizitelné. Jeho cíl je jasný – zabránit nevítanému scénáři, a sice krádežím, jež nejsou ani dnes, ale nebyly ani v minulosti výjimečné.
Odstraňují se za pomoci speciálních nástrojů, proto pokud se nešťastnou náhodou stane, že si ho odnesete na oblečení domů, můžete se vrátit na samotnou prodejnu a nechat si prodavačem čip sundat. Mějte však u sebe patřičný doklad, díky kterému vám bude prodavač věřit, že je zakoupené zboží skutečně vaše. Aby si taky nemyslel, že jste novým zákazníkem, který se snaží zboží odcizit. I to se může stát.
Pokud se však na prodejnu nechce (nebo je příliš daleko či se vám nechce podstupovat nepříjemný výslech, jelikož jste ztratili účtenku), nabízí se několik triků, které stojí za vyzkoušení a které můžete doma vyzkoušet.
Pomáhá mráz
Věděli jste, že abyste odstranili čip z oblečení, pomůže vám prachobyčejný mráz? Nemusíte však čekat do zimy, ale stačí, abyste oblečení s tímto čipem vložili na pár hodin do mrazáku. Inkoust nacházející se v bezpečnostním čipu totiž ztuhne a při snaze ho odstranit bude čip „povolnější”.
Máte doma magnet? A mohli bychom ho vidět?
Mráz však (stejně jako jiné triky) nezaručují stoprocentní úspěšnost, ale za zkoušku rozhodně stojí. Pokud pobyt v mrazáku zrovna nepomůže, můžete vyzkoušet magnet, který však musí být dostatečně silný. A to dokonce silný natolik, aby i bezpečnostní čip na oblečení pod jeho vlivem povolil.
Z dostupných zkušeností mnoha lidí bývá tím nejefektivnějším pomocníkem HDD magnet z počítače, případně větší reproduktory nebo sluchátka mohou být nápomocní.
Když je čip z plastu, povolejte na pomoc oheň
Bezpečnostní čipy nebývají většinou kovové, i když některé značky si na takových bezpečnostních čipech potrpí. Zpravidla jsou vyráběny z plastu. A co na plast platí? Co plast doslova rozpustí? Oheň. Proto pokud se potřebujete bezpečnostního čipu na oblečení zbavit, je načase vzít do ruky zapalovač.
Stačí, když pomocí ohně budete nahřívat „klobouček” na vrcholu čipu. Plastové části se roztaví a následně si budete moct vypomoci pomocí kleští nebo nože.
Když nic nepomáhá, jsou tady nože nebo pilky
Do rukou však můžete vzít i tradiční náčiní, které se vám ukrývá v kuchyni nebo ve vaší kutilské dílně. Za zvážení stojí kupříkladu nožíky, s nimiž běžně krájíte zeleninu. Je však důležité učinit skutečně postupný a nikoliv zbrklý řez skrz materiál a vršek kloboučku snadno odpadne.
Pokud vám nožík neposkytl onu pomoc, kterou jste od něj očekávali, je načase přistoupit k pilce. Pravděpodobně v každé kutilské dílně dřímá pilka na železo, s jejíž pomocí můžete hezky odříznout obě části čipu od sebe. Jen si tedy dejte pozor, abyste sami sobě neublížili, ne vždycky jsou pilky na dřevo v přijatelné velikosti dobře zapadající do rukou.
Zdroj: https://www.modio.cz/amp/i/jak-sundat-bezpecnostni-cip-z-obleceni-zn-rychle-a-bezpecne