Krása a móda

Tipy, jak si prostříhat vlasy

Vypadá to znovu na další tvrdý lockdown, který nepřinese nic jiného, než znovu zavřená kadeřnictví? Je načase se připravit na to, že se budeme znovu muset střihat v pohodlí domova. A zatímco před rokem jsme žili v domnění, že se kadeřnické brány zase brzy otevřou, nyní k situaci přistupujeme střízlivěji. Víme, že dny se mohou překlenout v týdny a týdny v měsíce. Jenže vlasy si mohou říct o pozornost kdykoliv, proto se naučte, jak si hravě prostříhat vlasy v pohodlí domova.

Vlasy nový sestřih samy vyžadují

I když je pravdou, že ke kadeřnici si chodíme spíše odpočinout a poklábosit, někdy je to z jednoho prostého důvodu, a sice že to naše vlasy už zkrátka potřebují. Mnozí se domnívají, že vlasy neumí mluvit, ale jistým způsobem i naše kštice dává najevo to, že potřebuje pozornost. Jak konkrétně zjistíte, že je čas na kadeřníka (ať už toho profesionálního nebo toho, který se stane z vás)?

 • Roztřepené konečky (většinou vlivem používání horkého vzduchu, ovšem na vině může být nesprávná výživa – vaše i vlasová)
 • Vypadávání vlasů (když vám v hřebenu zůstává vlasů více, než je obvyklé, je zapotřebí zakročit)
 • Celkový vzhled (když vám vlasy na první pohled připadají nudné, smutné a bez života, opět tímto volají o pomoc)

Když si chcete střihnout vlasy doma

Ať už nemáte čas, je zavřeno nebo jste zatím nenašli kvalitního kadeřníka, který by se vašich vlasů ujal, než se pustíte do domácího stříhání vlasů, pořiďte si několik pomůcek, bez kterých to nepůjde. Konkrétně budete potřebovat:

 • Kadeřnické nůžky
 • Hřeben
 • Tupírovací hřeben
 • Zrcátko

Jak si zastřihnout konečky?

Nejčastějším důvodem, proč lidé přistoupí k domácímu stříhání vlasů je zastřihnutí konečků. Jak již bylo zmíněno, k tomuto jevu dochází většinou z důvodu nevhodného zacházení s vlasy, až přílišným používáním horkého vzduchu nebo z důvodu nedostatečné výživy – vlasů i člověka. Abyste se nehezky vypadajících konců své kštice zbavili, aniž byste přišli o více vlasů, než je zapotřebí, držte se několika kroků, a to:

 1. Nejdříve si vyčešte culík, který si poté rozdělíte na další části.
 2. Gumičkou na každé části sjeďte až dolů k bodu, kde chcete konce střihnout.
 3. Pomocí nůžek ustřihněte stanovenou část vlasů.
 4. Vlasy poté rozpusťte, protřepte a případné schodky dolaďte za spolupráce zrcátka.
Zastřihávání konečků vlasů
Zastřihávání konečků vlasů

Jak na krátký sestřih?

Že vás už nebaví vaše dlouhé vlasy? Co se dá dělat! Je načase je ustřihnout. Abyste však dosáhli opravdu krásného mikáda, je důležité sestřihávat vlasy postupně. Nesnažte se husté vlasy šmiknout najednou, schodky by byly tím, co by vlasy najednou hyzdilo.

V ideálním případě si na hlavě udělejte pěšinku a každou část vlasů rozdělte uprostřed. Horní půlku vlasů vezměte do rukou a ustřihněte požadovanou délku. A až bude horní část hotová, postupujte k té spodní.

Při tomto způsobu střihání vlasů je důležitá jedna věc, a sice abyste dvakrát nesestřihli jeden a ten samý pramen. Pokud si však dáte pozor a budete pozorní, horní ustřihnutý pramen může být skvělou pomůckou při střihání kštice.

Jděte na to s internetem nebo kamarádkou

Stříhat si vlasy svépomocí doma je poměrně náročné. Člověk musí být především odhodlaný, musí si trochu věřit, a hlavně nesmí zpanikařit. Pokud vám návody nejsou tak úplně jasné, je čas na internetové návody, kterých je naštěstí k dispozici víc než dost.

Případně si povolejte do akce kamarádku, která se do střihu vlasů pustí sama dle vašich instrukcí. Nebo může být jen kontrolním očkem, jež výsledný look zkontrolujte po stránce přesnosti.

Ohodnoťte tento článek

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..