Bydlení

Kvalitní matraci si zasloužíte vy i vaše děti

Mezi základní atributy zdravého života patří kvalitní spánek. A kvalitní spánek je bezpodmínečně spjat s kvalitní matrací. Spánek je činnost, při které naše tělo musí načerpat energii, a tak bychom mu to měli usnadnit tím, že mu dopřejeme kvalitní spánek. Jak si ale vybrat správnou matraci? Rozhodně neexistuje žádný univerzální recept, protože každé tělo je jiné.

Vybíráme matraci

Při výběru matrace je potřeba zohlednit spoustu faktorů. Není to pouze o tom, zda máme rádi matraci měkčí nebo tvrdší, ale také bychom měli pamatovat na to, zda třeba máme nějaké pohybové problémy. Pokud například chceme ulevit bolavým kloubům, jsou lepší matrace měkčí, pokud chceme mít dostatečnou oporu zad, jsou lepší matrace tvrdší. Rozlišujeme také několik druhů matrací, ale mezi ty nejběžnější patří: 

  • Taštičkové
  • Pěnové

Právě taštičkové provedení patří dnes mezi velice populární. V zásadě se dá říci, že taštičkové matrace jsou vylepšenou variantou matrace pružinové. Využívají pružiny, ale ty jsou zde uloženy v nezávislých kapsičkách, takzvaných taštičkách, které dokáží zajistit optimální oporu pro váš pohybový aparát. Mezi jednu z jejich hlavních výhod patří velká vzdušnost. Samozřejmě jsou zde také matrace pěnové, které jsou rovněž oblíbené a je jen na vás, který typ vám více sedne.

kvalitní matrace

Všechny druhy matrací dokáží nabídnout takzvané zóny. V tomto případě potom hovoříme o matracích zónových. Tyto matrace mají jednotlivé části uzpůsobeny tak, aby byly optimální oporou pro konkrétní částí našeho těla. Někde jsou tuší, jinde naopak měkčí.

Výběr matrací pro děti má svá specifika

Při výběru matrace pro dítě je potřeba dbát zvýšené pozornosti. Jak jsme si řekli v úvodu, každý jsme jiný, také proto by i dítě mělo mít možnost promluvit do volby matrace. Při výběru matrace pro děti hlavně pohlídejte, aby si dítě nezvolilo matraci příliš měkkou. Důležitý je také dostatečný odvod vlhkosti, protože děti se více potí, a také snímatelný a pratelný potah.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..