Krása a módaSponzorováno

Manikúru jako ze salonu zvládnete snadno i sama doma:
vyzkoušejte gel lak

Čeká vás romantická večeře nebo třeba důležitá obchodní schůzka, na které potřebujete vypadat dokonale, ale vaše manikérka vám právě zrušila termín? Žádný strach, s neupravenými nehty tam rozhodně chodit nemusíte. Luxusní manikúru jako ze salonu totiž zvládnete snadno a celkem rychle i sama doma. Máme pro vás postup krok za krokem, jak si vykouzlit krásné nehty pomocí gel laku.

Co budete na domácí manikúru potřebovat?

Stačí chvíle času a budete mít nehty jako ze salonu. Připravte si následující pomůcky a jdeme na to:

  • primer pro odmaštění nehtů,
  • podkladový lak,
  • gel lak,
  • odlakovač,
  • pilník na nehty a pomerančové dřívko,
  • buničinový tamponek,
  • zapékací lampu (pokud zvolíte UV gel lak nebo gel lak do LED lampy).
Příprava na lakování nehtů

Máte? Tak teď stačí postupovat podle těchto kroků:

1. Upravte nehty a nehtovou kůžičku

Ze všeho nejdřív nehty upravte do požadovaného tvaru –⁠ ideálně skleněným nebo papírovým pilníkem, který zamezí jejich nepříjemnému třepení. Pomocí pomerančového dřívka pak jemně zatlačte nehtovou kůžičku

2. Připravte nehty k lakování

Aby lak lépe přilnul a déle vydržel, je důležité nanést ho na důkladně odmaštěné a vysušené nehty. K tomu vám skvěle pomůže primer. Primerem potřete nehty těšně před lakováním, nechte ho krátce zaschnut a už se nehtů nedotýkejte. Hned po zaschnutí se pusťte do lakování takzvanou podkladovou bází, která dodá vašim nehtům potřebnou výživu a postará se o delší výdrž laku. 

Pokud máte UV gel lak nebo lak určený do LED lampy, je třeba vytvrdit každou jeho vrstvu – tedy i podkladovou bází. UV lampa to většinou zvládne za 60 sekund, LED lampa dokonce za polovinu. Jestliže jste zvolila gel lak bez lampy, stačí jednoduše nechat zaschnout. 

3. Dejte si opravdu záležet

Samotné nanášení gel laku je víceméně stejné jako u běžného laku. Je jen třeba dát si pozor, aby výsledná vrstva laku byla co nejtenčí. V opačném případě by se v ní mohly při zapékání vytvořit nehezké vzduchové bublinky, kvůli kterým by se vám lak začal brzy odlupovat. 

S lakováním začněte uprostřed nehtu těsně u nehtové kůžičky a pomalu a jemně táhněte směrem nahoru ke špičce. Gel lak naneste na nehet ideálně ve dvou tenkých vrstvách. V případě hodně světlého odstínu můžete zkusit vrstvy tři. 

Pokud to zvolený gel lak vyžaduje, nezapomeňte ho opět vytvrdit v lampě. Gel lak bez lampy stačí nechat důkladně zaschnout. 

Zaschnutí nehtů pod lampou

Jak odstranit gel lak

S gel lakem vám nehty vydrží krásné klidně i 14 dní. Co když vás ale omrzí dřív? V tom, jak gel lak sundat, nehledejte žádnou vědu. Ten bez lampy odlakujete jednoduše odlakovačem, ani u těch ostatních to však nebude složité. Některé laky jsou slupovací – tam je to úplná hračka. Stačí jen lehce narušit okraj pomerančovým dřívkem a lak sloupnete z nehtu pomalu jako nálepku.

Pokud vám lak nejde lehce sloupnout, vyzkoušejte alobalovou metodu. Na nehet přiložte vatový tamponek namočený v odlakovači, nehet zabalte do alobalu a počkejte zhruba 15 minut. Gel lak by měl krásně změknout a dát se snadno dřívkem odloupat. Odlupujte ho však pomalu a opatrně, ať si nepoškodíte horní vrstvu nehtu.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..