Elektronika

NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti – potěší nejen herní maniaky, ale i náročné uživatele

Konečně je tu něco pro vášnivé hráče počítačových her, kteří ale pro umocnění svého zážitku nechtějí sahat hluboko do kapsy. NVIDIA letos představila grafickou kartu GTX 1660 Ti, u které se snažila zatlačit na kvalitu poměru cena/výkon. A povedlo se.

NVIDIA GTX 1660 Ti nabízí bezkonkurenční poměr cena / výkon

Nový model je výkonově srovnatelný se starší GTX 1070, cenově je ale mnohem výhodnější. V současné době NVIDIA GTX 1660 Ti vyhrává všechny testy poměr cena/výkon s cenou pod 8 000 Kč. Za tyto peníze nic lepšího zkrátka neseženete. Nová NVIDIA obstojí s přehledem před vysokými nároky na výkon, excelentní grafiku i plynulý chod náročných počítačových her i nestandardních grafických aplikací.

Základem této grafické karty je architektura Turing GPU s 6 GB GDDR6 paměti. Základní taktovací frekvence 1,8 GHz navíc umožňuje pozdější přetaktování. Ale díky rychlosti sběrnice až 12 Gb za sekundu vás k tomu nic nutit nebude. O vaše ničím nerušené hraní her jako Fortnite, Apex Legends či PUBG se postará 1 536 jader CUDA. Podle NVIDIA je karta určena k hraní her ve Full HD se snímkovací frekvencí okolo 120 Hz. Skvělé výsledky ovšem předvede i nad 270 FPS a bez potíží si poradí i s rozlišením 4K. Vyzkoušet ji můžete až se 4 připojenými monitory najednou.

MSI GeForce GTX 1660 Ti ARMOR 6G OC

Jen si tak sladce ševelí

Grafika NVIDIA GTX 1660 Ti se vám ráda předvede i v plném zatížení, aniž byste se museli obávat hlasitého chlazení. To má pod kontrolou dvojice ventilátorů TORX 2.0, jejichž bezkonkurenční výkon a vysoká účinnost se postarají o tak tichý chod, že budete chvílemi přemýšlet, zda vůbec grafiku v desktopu máte. Aktivní chlazení se navíc spíná až při 60 °C, do této teploty se ventilátory ani nehnou a o odvod tepla se postará systém pasivního chlazení. Snad jedinou nevýhodou je nepřítomnost pro mnohé hráče důležitých RGB LEDek. To je ale opravdu jen drobná vada na kráse tohoto nového tahouna mainstreamu grafických karet.

Doporučujeme: Jak vybrat nejlepší herní monitor

Ohlídejte si kompatibilitu

Grafická karta NVIDIA GTX 1660 Ti je primárně určena pro počítače MSI, instalovat ji ale můžete i jakéhokoliv jiného zařízení. Předtím si ale ověřte, že prostor, který máte odpovídá jejím rozměrům a máte k dispozici volný slot odpovídajícího standardu. Grafika GTX 1660 vyžaduje sběrnici PCIe 3.0 se 16 sloty.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..