Tvoříte e-shop aneb jak na začátku ušetřit
Obsah
Kdo z nás nikdy nepřemýšlel, jaké by bylo mít své vlastní podnikání? Zkuste se na chvíli zasnít a představit si tuhle možnost. Pracovat, kdy se vám zachce a jak se vám zachce. Není to nepříjemná vyhlídka, že?
Mnoho lidí v dnešní době již našlo své zaměření a sny o vlastním podnikání převedli do reality. Nyní už jen sklízí ovace svého snažení. Jedním z nejčastějších předmětů podnikání je tvorba a následné provozování vlastního e-shopu, tedy obchodu v online prostoru.
Český internet jako moře plné ryb
Na českém internetu se dá naleznou mnoho e-shopů různých zaměření. Určitě by vám nějaký čas zabralo je všechny do jednoho spočítat. Je nutné podotknout, že se mezi nimi najde spoustu tzv. odpadového materiálu. Ne každý e-shop dosahuje potřebných kvalit a ne každý provozovatel e-shopu je seriózní. Ostatně jako v každém oboru podnikání.
Když se však rozhodnete těmi temnými vodami odpadků proplout, nakonec jistě naleznete e-shop, který vaše potřeby ve všech ohledech uspokojí. Také je důležité si přiznat, že mnoho lidí na poli internetového podnikání neuspěje.
Nikdo ale neříká, že právě VY nemůžete být jedním z těch, kteří se dokáží prosadit. Stačí se pro začátek držet pár jednoduchých zásad a postupů.
Začátky jsou nejhorší
Začínat není nikdy jednoduché. Hlavně z hlediska vstupního kapitálu a potřebných provozních informací. Tvorba e-shopu po všech stránkách opravdu není banální (a levná) záležitost, pokud hned stojíte o řešení na míru.
Ze začátku se proto vyplatí vsadit na nějaký e-shop zdarma. Zřízení e-shopu trvá na některých k tomu určených portálech nanejvýš pár minut a zázemí máte na světě. Mezi nejznámější poskytovatele tohoto bezplatného servisu patří bezesporu shoptet.cz a webnode.cz, jejichž stránky na vás vyskočí jako první při zadání klíčových slov.
Existují například i demo verze e-shopu, na kterých si můžete jednoduše vyzkoušet jejich provoz a na základě těchto zkušeností si rozmyslet, zda vám systém vyhovuje, či nikoli.
K zahození není také možnost vyzkoušet si po omezenou dobu provoz e-shopu v plné verzi. Příklad: Přihlásíte se do nějakého toto nabízejícího systému a pak máte 15 zkouškových dnů, kterými se ovšem nezavazujete k další spolupráci. Prostě vás může a nemusí oslovit. Pak není nic jednoduššího, než svůj účet na daném portálu smazat.
Slova na závěr
Založit si vlastní e-shop není ve finále nic složitého. Složité se ovšem zvládnout několik prvních měsíců, kdy nepočítejte s žádnými závratnými příjmy. Právě proto je nejlepší v úplných plenkách vsadit na e-shop zdarma, jehož provoz vás nic nestojí.
Navíc si přitom krásně vyzkoušíte, jaký má váš plán potenciál a zda jste schopni zaujmout možné zákazníky. Pak teprve můžete začít přemýšlet o investicích do svého vlastního.
Hodně štěstí všem začínajícím podnikatelům.