Podnikání

Tvoříte e-shop aneb jak na začátku ušetřit

Kdo z nás nikdy nepřemýšlel, jaké by bylo mít své vlastní podnikání? Zkuste se na chvíli zasnít a představit si tuhle možnost. Pracovat, kdy se vám zachce a jak se vám zachce. Není to nepříjemná vyhlídka, že?

Mnoho lidí v dnešní době již našlo své zaměření a sny o vlastním podnikání převedli do reality. Nyní už jen sklízí ovace svého snažení. Jedním z nejčastějších předmětů podnikání je tvorba a následné provozování vlastního e-shopu, tedy obchodu v online prostoru.

Český internet jako moře plné ryb

Na českém internetu se dá naleznou mnoho e-shopů různých zaměření. Určitě by vám nějaký čas zabralo je všechny do jednoho spočítat. Je nutné podotknout, že se mezi nimi najde spoustu tzv. odpadového materiálu. Ne každý e-shop dosahuje potřebných kvalit a ne každý provozovatel e-shopu je seriózní. Ostatně jako v každém oboru podnikání.

Když se však rozhodnete těmi temnými vodami odpadků proplout, nakonec jistě naleznete e-shop, který vaše potřeby ve všech ohledech uspokojí. Také je důležité si přiznat, že mnoho lidí na poli internetového podnikání neuspěje.

nákup přes elektronický obchod

Nikdo ale neříká, že právě VY nemůžete být jedním z těch, kteří se dokáží prosadit. Stačí se pro začátek držet pár jednoduchých zásad a postupů.

Začátky jsou nejhorší

Začínat není nikdy jednoduché. Hlavně z hlediska vstupního kapitálu a potřebných provozních informací. Tvorba e-shopu po všech stránkách opravdu není banální (a levná) záležitost, pokud hned stojíte o řešení na míru.

Ze začátku se proto vyplatí vsadit na nějaký e-shop zdarma. Zřízení e-shopu trvá na některých k tomu určených portálech nanejvýš pár minut a zázemí máte na světě. Mezi nejznámější poskytovatele tohoto bezplatného servisu patří bezesporu shoptet.cz a webnode.cz, jejichž stránky na vás vyskočí jako první při zadání klíčových slov.

Existují například i demo verze e-shopu, na kterých si můžete jednoduše vyzkoušet jejich provoz a na základě těchto zkušeností si rozmyslet, zda vám systém vyhovuje, či nikoli.

ecommerce

K zahození není také možnost vyzkoušet si po omezenou dobu provoz e-shopu v plné verzi. Příklad: Přihlásíte se do nějakého toto nabízejícího systému a pak máte 15 zkouškových dnů, kterými se ovšem nezavazujete k další spolupráci. Prostě vás může a nemusí oslovit. Pak není nic jednoduššího, než svůj účet na daném portálu smazat.

Slova na závěr

Založit si vlastní e-shop není ve finále nic složitého. Složité se ovšem zvládnout několik prvních měsíců, kdy nepočítejte s žádnými závratnými příjmy. Právě proto je nejlepší v úplných plenkách vsadit na e-shop zdarma, jehož provoz vás nic nestojí.

Navíc si přitom krásně vyzkoušíte, jaký má váš plán potenciál a zda jste schopni zaujmout možné zákazníky. Pak teprve můžete začít přemýšlet o investicích do svého vlastního.

Hodně štěstí všem začínajícím podnikatelům.

inshop

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..