Podnikání

Jak získat výpis z Rejstříku trestů

Co je výpis z Rejstříku trestů?

Ve výpisu naleznete všechna nezahlazená odsouzení. Naleznete zde i informace o průběhu výkonu trestů a ochranných opatření.

Bude-li po vás však někdo chtít opis z rejstříku trestů, tak mu musíte přinést úplně jinou listinu. V opisu se totiž uvádějí všechny údaje o každém odsouzení dané osoby. Údaje jsou doplněny o údaje o průběhu výkonu trestů a ochranných opatření i o zahlazení odsouzení.

Kde si pro něho zajít?

Obdržíte ho na počkání na každém pracovišti Czech POINT. Přineste si sebou také platný doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas, průkaz povolení pobytu cizince), jinak vám výpis nemůže být vydán.

Kdy výpis získám?

Termín, kdy výpis získáte, se bude odvíjet od daného úřadu a od rychlosti Rejstříku trestů v Praze, kde musí žádost manuálně zpracovat. Někdy vám ho můžou vytisknout ihned. Úřednice ještě papír doplní ověřovací doložkou a zkompletuje.

Někdy si musíte počkat asi půl hodiny. Jestli však přijdete až po 17. hodině (v PO, ST) nebo až po 14. hodině (v ÚT, ČT, PÁ), tak vám výpis bude vydán až následující den. V tu dobu už má totiž Rejstřík trestů Praha zavřeno.

Složky

Kolik mě to bude stát?

Správní poplatek za přijetí žádosti o vydání výpisu z evidence Rejstříku trestů je 50 Kč. Při podání žádosti o vystavení výpisu z evidence Rejstříku trestů na zastupitelských úřadech ČR poplatek činí 200 Kč (jste-li v cizině).

A co soused? Není to náhodou vrah?

Tak tuto chuť si nechte zajít. Informace o druhých osobách si v Rejstříku trestů zjišťovat nemůžete. Jedná se totiž o citlivé osobní údaje.

Jak dlouho výpis platí?

Není stanovena jednotná doba platnosti výpisu. Tu většinou upravují ostatní právní předpisy.

Na úřad s výpisem chodit nemusíte. Při vyřizování jakýchkoliv záležitostí už po vás úředníci výpis z rejstříku trestů nebudou chtít. Správní orgány si ho totiž mohou vyžádat v elektronické podobě dálkovým přístupem.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..