Ostatní

Andělské karty – Co jsou, jak vznikly a jak se s nimi pracuje?

Andělské karty jsou jedním z typů výkladových karet. Jak se s nimi pracuje a jak tyto karty vůbec vznikly?

Jak vznikly andělské karty

Andělské karty navazují na klasický tarot. Vystopovat počátky historie tarotových karet je poměrně obtížné. Možnost předpovídat budoucnost přitahuje lidstvo prakticky odpradávna, jak dokazují také kamenné runy, které můžeme pokládat za jakési první předchůdce karet.

Díky pramenům s jistotou můžeme říci, že poprvé se tarotové karty objevily v Evropě, a to ve 14. století. Tehdy se ovšem využívaly k jiným účelům – k hazardu. Dnes o tom máme přesnou zprávu proto, že tehdejší právo je zakazovalo.

Andělské karty

O tom, odkud se karty do Evropy dostaly, však podrobnější informace nemáme. Jedna z teorií praví, že je sem přinesli Arabové, soudí se také, že k rozšíření tarotu mohly přispět křížové výpravy nebo kočovné cikánské kmeny.

Jak vypadají andělské karty

Moderní doba s sebou navíc přinesla četné variace na tarotové karty, z nichž mezi nejdůležitější patří například Crowleyův tarot. Dalším souborem karet určeným k obdobnému účelu jsou andělské karty. Vytvořila je americká spisovatelka Doreen Virtue, a to poprvé již v roce 1999.

V sadě se nachází celkem 44 karet, které už na pohled na spoustu lidí působí díky svému vizuálnímu ztvárnění velmi mile a příjemně. O každé kartě by se dalo říci, že vypráví určitý příběh. Součástí balení je také brožurka, která podrobněji vysvětluje význam andělských karet.

Jak pracovat s andělskými kartami

Andělské karty umožňují komunikaci s anděly a také jejich prostřednictvím lze získávat odpovědi na důležité otázky našeho života. Na rozdíl od tarotu je andělská věštba vždy pozitivní.

Protože andělé nezasahují do svobodné vůle člověka, přestože jsou neustále vedle nás přítomni, musíme je o pomoc nejprve požádat. Výklad andělských karet je velmi jednoduchý, nemusíme se ho nijak zdlouhavě učit.

Andělská karta hvězda

Práce s kartami je spíše intuitivní, navíc je i bezpečná a vhodná rovněž pro začátečníky.

Proto je také vhodné mít svůj osobní balíček karet, kvůli správnému napojení se na andělské bytosti. Do úplně nového balíčku se snažte vtisknout svou energii a jednotlivé karty si před prvním použitím prohlédněte a každé z nich se dotkněte.

Při výkladu je poté vždy vhodné dbát na správnou atmosféru, někomu vyhovuje ticho, můžete si ale samozřejmě pustit i příjemnou hudbu.

Soustřeďte se a položte kartám otázku, a to v otevřené podobě, tj. takovou, na kterou nelze odpovědět jen ANO nebo NE. To znamená, že se karet neptáme například: Mám změnit práci? Místo toho zformulujte otázku třeba jako: Co mi přinesou následující měsíce v práci?

Poté karty zamíchejte a vyberte si tu správnou. Většinou se otáčí jedna, pokud ale chcete konkrétní odpověď, můžete zvolit i výklad na tři karty. Pokud si nebudete významem jisti, pomůže vám příručka.

Sady andělských karet včetně příruček k jejich výkladu od známých umělců najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz

 

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..