Jak zkrotit Microsoft Excel

Když se řekne práce na počítači, vybaví se většině lidí balíček nástrojů od firmy Microsoft – především Word, Excel a Powerpoint, které by měla většina z nás bravurně ovládat. Word a Powerpoint jsou velmi intuitivní a středně pokročilý uživatel počítače zvládne základní úkony vykonat sám, ale Excel? To je jiné kafe.

Na školách se dnes standardně Excel vyučuje v hodinách informatiky, ale jak to ve vyučovacích hodinách bývá, každou chvíli naši pozornost něco rozptyluje a ve výuce se člověk lehce ztratí. Proč ale mluvíme o znalosti tohoto nástroje? Dnes se téměř žádná práce za počítačem bez znalosti Excelu neobejde a ruku na srdce, kdo z nás může říct, že Excel perfektně ovládá?

Co Excel dokáže

  • Excelentně zpracovat, filtrovat a porovnávat data
  • Grafy sloupcové, koláčové a mnoho dalších
  • Funkce, vzorce a výpočty
  • Vytvářet chytré dashboardy
  • Úhledné tabulky a formuláře
  • Sdílet a slučovat data
  • Automatizovat práci

Primárně nám dokáže ulehčit práci. Excel dokáže zpracovat velké množství dat a s jeho znalosti je dokážeme jednoduše zpracovat do tabulek, grafů nebo vlastních formátů (VBA apod.)

Kdy Excel využijeme?

Znalost Excelu je dlouhodobě uváděna jako jedna z nejdůležitějších dovedností pro pracovní uplatnění. A není se čemu divit. Přes 90% firem používá Excel pro zpracování svých dat. Excel tedy nabízí nespočet možností využití a je skvělou investicí do sebe sama.

Jak se naučit s Excelem pracovat?

Odpověď je jednoduchá. Online. Od začátečníka až po experta se může stát každý z pohodlí svého domova díky podrobným video lekcím. Každý člověk se učí jiným tempem a pokud něčemu nerozumíte, můžete si lekci přehrát znovu. Lektoři kurzů jsou navíc akreditováni a po dokončení kurzu získáte osvědčení o absolvování, který si můžete přiložit do svého životopisu. Online kurz Excelu je vhodný pro všechny, kteří se v něm chtějí cítit jako ryby ve vodě. Pokud chcete Excel ovládat jako mistr, tak za nás doporučujeme mega kurz Excelu od UmímeExcel.cz.

Daniel K.

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..