Jak zkrotit Microsoft Excel

Když se řekne práce na počítači, vybaví se většině lidí balíček nástrojů od firmy Microsoft – především Word, Excel a Powerpoint, které by měla většina z nás bravurně ovládat. Word a Powerpoint jsou velmi intuitivní a středně pokročilý uživatel počítače zvládne základní úkony vykonat sám, ale Excel? To je jiné kafe.

Na školách se dnes standardně Excel vyučuje v hodinách informatiky, ale jak to ve vyučovacích hodinách bývá, každou chvíli naši pozornost něco rozptyluje a ve výuce se člověk lehce ztratí. Proč ale mluvíme o znalosti tohoto nástroje? Dnes se téměř žádná práce za počítačem bez znalosti Excelu neobejde a ruku na srdce, kdo z nás může říct, že Excel perfektně ovládá?

Co Excel dokáže

  • Excelentně zpracovat, filtrovat a porovnávat data
  • Grafy sloupcové, koláčové a mnoho dalších
  • Funkce, vzorce a výpočty
  • Vytvářet chytré dashboardy
  • Úhledné tabulky a formuláře
  • Sdílet a slučovat data
  • Automatizovat práci

Primárně nám dokáže ulehčit práci. Excel dokáže zpracovat velké množství dat a s jeho znalosti je dokážeme jednoduše zpracovat do tabulek, grafů nebo vlastních formátů (VBA apod.)

Kdy Excel využijeme?

Znalost Excelu je dlouhodobě uváděna jako jedna z nejdůležitějších dovedností pro pracovní uplatnění. A není se čemu divit. Přes 90% firem používá Excel pro zpracování svých dat. Excel tedy nabízí nespočet možností využití a je skvělou investicí do sebe sama.

Jak se naučit s Excelem pracovat?

Odpověď je jednoduchá. Online. Od začátečníka až po experta se může stát každý z pohodlí svého domova díky podrobným video lekcím. Každý člověk se učí jiným tempem a pokud něčemu nerozumíte, můžete si lekci přehrát znovu. Lektoři kurzů jsou navíc akreditováni a po dokončení kurzu získáte osvědčení o absolvování, který si můžete přiložit do svého životopisu. Online kurz Excelu je vhodný pro všechny, kteří se v něm chtějí cítit jako ryby ve vodě. Pokud chcete Excel ovládat jako mistr, tak za nás doporučujeme mega kurz Excelu od UmímeExcel.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..