Hraní na bubny – jak a proč se to naučit

Chcete se naučit hrát na opravdu rytmický nástroj? Vyzkoušejte bicí nástroje a budete ohromeni. Pokud si ale neutěsníte vaši zkušebnu, tak budou určitě ohromeni i vaši sousedé. Je bicí vůbec důležité? Chcete hrát raději v orchestru, nebo v rockové kapele? Hrát na bicí začínejte pomalu a se znalostí teorie.

Bicí v orchestru

Jestli vás napadá, že bicí nástroje nejsou v orchestru důležité, tak tuto myšlenku rychle zahoďte. Možná vnímáte bicí nástroje jako páté kolo u vozu, ale rozhodně tomu tak není. Ostatní se snaží vyluzovat nejrůznější zvuky ze svých nástrojů a bicí uslyšíte velice zřídka, ale umíte si to bez bicích nástrojů představit. Bicí nástroje svoji důležitost v orchestru určitě plní.

Bicí v kapele

V kapele se vyřádíte více

Nechcete-li hrát zrovna v orchestru, ale spíše v rockových, metalových a podobných kapelách, tak se tam vyřádíte rozhodně více. Kvalitní bubeník je v jakékoliv kapele ceněný, protože hudbu sjednocuje a dává jí rytmus.

Začínejte s expertem

Asi už máte vyhlídnuté své vzory, které chcete napodobit. To vám ale však bude ještě nějakou chvíli trvat. Hra na bicí bývá většinou svižná, ale začínat musíte opravdu pomalu. Když si hned ze začátku utvoříte špatné návyky, tak je budete odbourávat jen velice těžko. Pro začátek tedy nejprve vyhledejte zkušeného odborníka, který už má ve hře na bicí praxi a styl.

Bubny v bicí soupravě

S jakými nástroji se můžete nejčastěji setkat?

Hrát můžete na cokoliv, ale nejlépe vám to bude znít asi jen na opravu profesionálních nástrojích. Bicí souprava obsahuje basový buben, malý buben, přechody, kotel, činely a další komponenty.

Basový buben je ten největší buben v bicí soupravě. K basovému bubnu je připevněn pedál, který se ovládá nohou. Basový buben vytváří nejhlubší tón celé bicí soupravy tak, že rozkmitaná palička ovládána pedálem udeří  do blány bubnu.

Vyzkoušejte si hrát na bicích nástrojích a určitě budete ohromeni. Hru na bicích si ihned zamilujete.

Daniel K.

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..