Ostatní

Jak odebrat vzorek pro rozbor pitné vody?

Pokud máte jakýkoliv důvod pochybovat o kvalitě vody z vašeho domácího řádu, určitě nepodceňujte situaci a získejte vzorek, který by pak mohla otestovat profesionální firma. Znečištěná voda totiž znamená mnohá zdravotní rizika. Jak ale odebrat vzorek pro co největší přesnost?

Rozbor přenechte profesionálům

Na internetu se dají sehnat různé domácí testery na znečištění vody. Můžete tak zjistit úroveň PH, vodního kamene a v případě zakalení i některá znečištění. Tím ale příběh končí. Oproti tomu specializované společnosti, mezi které spadá i laboratoř Monitoring, nahlédnou mnohem hlouběji než běžné domácí testy mohou kdy dokázat. 

Pitná voda

V objednaném rozboru nezískáte jen tyto základní hodnoty, ale také naprosto detailní zprávu o složení. Dostanete tak do rukou kompletní rozbor s chemickými hodnotami, prvky a také předpokladem, odkud by se znečištění mohlo šířit.

Jak odebrat kvalitní vzorek vody

Předtím, než vzorek odešlete, potřebujete jistotu jeho maximální kvality. Prvním a opravdu jediným cílem vaší pozornosti v tuto chvíli má být vodní kohoutek. Sundejte z něj veškeré domácí vybavení jako rozprašovače, redukce a další. Zůstane jen obnažený konec kohoutku.

Poté se zaměřte na jeho maximální vyčištění. Pokuste se dlouhým alespoň pětiminutovým drhnutím odstranit veškeré nečistoty, které by se mohly dostat do kontaktu s tekoucí vodou. To proveďte velice pečlivě z vnějšku i dosažitelného vnitřku kohoutku. Pokud čistíte chemií, tak ji poté opláchněte čistou vodou. Na některé rozbory se dokonce doporučuje za pomocí zapalovače nebo jiného zdroje kohoutek krátce opálit, čímž žár zničí bakterie, které se na něm mohou držet.

Na rozbor vody nikdy neposílejte hned první várku vody. Nejdříve nechte protéct vodu, která stála v řádu a déle se usazovala. Vzorek vody pak můžete odebrat i do běžné PET láhve za předpokladu, že je naprosto čistá a sterilní beze stop znečištění či desinfekčních materiálů.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..