Krása a móda

Jaká je historie módní značky Wrangler?

Společnost Wrangler patří mezi nejznámější a nejslavnější výrobce z džínoviny. Značka původem z USA vyrábí nejen módní kousky, ale specializuje se rovněž na výrobu vysoce kvalitních pracovních oděvů. A víte, jaká je vůbec historie této úspěšné značky?

Bohatá historie značky Wrangler

Značka Wrangler byla založena již v roce 1906 a řadí se tak celosvětově mezi značky s nejdelší výrobní tradicí. Samotný název společnosti v anglickém originále znamená něco na způsob honáka, které jsme mohli potkávat v kovbojské tématice. Této tématice se také značka věnuje i ve svém sortimentu. Móda se díky džínovině i výběru kusů blíží právě kovbojskému tématu.

Džíny

Samotná značka prošla několika změnami majitelů a také uzavření celé řady výrobních fabrik. Největší stabilizace společnosti přišla až v roce 1946, kdy byla přijata pod koncern Blue Bell. Tou dobou se také začala věnovat vyloženě kovbojské módě a svoji slávu získala díky kvalitním džínům. Společnost již od samotného zrodu a prvních sérií nijak nepodceňovala potřebu kvalitního módního zpracování a zároveň maximálního pohodlí a vešla tak do povědomí díky signaturním džínům. Pracovní varianty oděvů dokonce oblékal i americký jezdec NASCAR rallye Dale Earnhardt.

K začátkům jednadvacátého století společnost začala z domovské Ameriky pronikat i na evropský kontinent a získala si velkou oblibu. I díky tomu ji proto můžete jednoduše potkat ve specializovaných obchodech jako Wranglerstore.cz.

Současnost značky a vyhlídky

Krátce po roce 2000 začala společnost sázet na rozsáhlé televizní kampaně, které spustila v domovské Americe a také v Evropě. Především na evropském trhu získala značka rychle oblíbenost, protože kovbojského tématu bylo na trhu poskromnu. V současnosti značka nevyvíjí a nenavrhuje žádné nové edice. 

Naopak se snaží o spin off svých původních signaturních edicí a díky tomu máte šanci vlastnit džíny Wrangler, které byly vrcholem kvality a módy i v dobách před 70 lety.

5/5 - (2 votes)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..