Jak se správně opalovat, abyste zbytečně neubližovali své pokožce

Zima je už konečně definitivně za námi a před námi jsou teplé měsíce plné slunečního svitu. Pokud se chcete pyšnit krásnou bronzovou pokožkou, pravděpodobně se slunečním paprskům vystavíte na lehátku. Na co si dát pozor, abyste svému tělu zbytečně neublížili?

O pokožku byste měli pečovat po celý rok

Velké množství lidí se na péči o pokožku zaměří především v létě, kdy se slunečním paprskům vystavují. Správně byste se jí však měli důsledně věnovat po celý rok. Na zdravé pokožce se nachází přirozený tukový filtr, který jí poskytuje ochranu před sluncem a vysycháním. Místo sprchových gelů proto raději používejte sprchové oleje, nebo jen čistou vodu.

TIP: Uvolněte své tělo a mysl pomocí speciální rozvolňovací masáže, která vám zajistí lepší spánek.

Jak pokožku hydratovat?

Pokud se mýdel nebo sprchových gelů nechcete vzdát, myslete alespoň na dostatečnou hydrataci pokožky po koupeli. Postačí vám k tomu obyčejný panenský olivový olej, do kterého přidáte pár kapek levandulové esence. 

Opalovací krémy: ano, nebo ne?

Dejte si pozor na to, jaké opalovací krémy na svou pokožku nanášíte. Většina z nich totiž obsahuje konzervanty a další chemické látky, které pokožku zbytečně zatěžují a činí ji náchylnější k poškození slunečními paprsky. 

Opalovací krém

Pro ochranu před sluncem je ideální panenský olivový olej, ve kterém můžete rozpustit čistou levandulovou esenci. 

Vždy poslouchejte své tělo

Naše tělo samo vysílá signály, podle kterých poznáte, kdy je mu ještě pobyt na slunci příjemný a kdy už nikoliv. Nesnažte se jej proto nijak zmanipulovat. Pokud vaše tělo volá po ochlazení, dopřejte mu jej. V chladné vodě se pokožka rychle zatáhne a stane se odolnější. 

Pamatujte na hydrataci po opalování

Dostatečnou hydrataci nevynechávejte ani po opalování. Své tělo opět namažte olivovým olejem s levandulí, který pokožku uklidní a vyživí ji. 

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..