Bydlení

Jak vymalovat interiér?

Dnes už není tajemstvím, že barvy působí na naší psychiku. To byste měli vzít v potaz i při volbě barev do vašeho interiéru. Barvy pokojů neovlivňují jen naší psychiku, ale i vnímání prostoru. Jaké barvy se hodí do jednotlivých místností?

Obývací pokoj

Obývací pokoj by měl působit útulným dojmem. Proto je vhodné volit odstíny teplých barev, např. oranžovou, žlutou, okrovou atd. Dobře také působí kombinace výrazných barev s bílou. Zkuste také nádech lososové barvy. I ten vás příjemně uvolní.

Barva obývacího pokoje
Barva obývacího pokoje

Ložnice

V ložnice trávíme většinou čas spánkem či odpočinkem. Proto by měla být vymalovaná takovou barvou, která navozuje pocity klidu a relaxace. Vymalujte si svou ložnici modrou či zelenou barvou. Hodí se především lehké nádechy barev.

Barva ložnice
Barva ložnice

Dětský pokoj

A jakou barvu vybrat do dětského pokojíku? Co takhle žlutou? Hodí se všude tam, kde chcete rozjasnit místnost, odstranit únavu a stimulovat myšlení. A to vše je v dětském pokoji žádoucí. Ovšem dobře bude působit i oranžová či zelená barva. Pokud máte malé děti, klidně zvolte i různé barevné kreace.

Barva dětského pokoje
Barva dětského pokoje

Koupelna a WC

Dřívější (ovšem dodnes oblíbenou) klasikou je volba bílé či modré barvy. Bílou barvou nic nezkazíte a navíc působí očistně na naší energii. Modrá barva je pro změnu symbolem vody, což se do koupelny hodí. Bílou a modrou barvu můžete kombinovat i s odstíny jiných barev. Dobře působí kombinace s teplými barvami, např. červenou, žlutou či oranžovou.

Barva koupelny a WC
Barva koupelny a WC

Příjemně působí i tmavé odstíny. Navíc jde o originální řešení, které vypadá velmi dobře. Ovšem záleží na interiéru vaší koupelny. Je-li spíše menší, vyvarujte se tmavých barev. Ty koupelnu ještě více zmenší.

Zvolte ty správné barvy vašich pokojů. Kromě psychologického aspektu však berte v potaz i celkový vzhled místnosti. I když např. modrá barva je uklidňující, bude působit rušivým dojmem ve špatné designové kombinaci s nábytkem. Nejdůležitější je totiž sladěnost.

5/5 - (2 votes)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..