Jak zjistit těhotenství?

Mnoho dívek a žen se ocitnou, ať už chtěně či nechtěně, v situaci, kdy si kladou otázku, jestli nejsou „náhodou“ těhotné. Jaké jsou příznaky těhotenství? Je vždy začátek těhotenství spojený s nevolností? Kdy se spolehlivě dá určitě gravidita? Pojďme si na tyto a další otázky odpovědět.

Příznaky těhotenství

Které první příznaky vás upozorní na případné těhotenství? Než si základní příznaky popíšeme, je nutné si uvědomit, že každá žena je individuální a individuální je i její těhotenství. Některé dámy mají všechny příznaky, ale jiné si projdou těhotenství bez toho, aby nějak výrazně pociťovaly níže popsané změny.

kalendář

Dívku či ženu většinou napadne, že by mohla být těhotná v případě, že se nedostaví menstruace. Samozřejmě samotné zpoždění nemusí hned znamenat těhotenství, ale jde o první náznak, že by mohlo jít. I když mnohé ženy-maminky uvádějí, že v prvních měsících těhotenství měly zcela normální periodu.

S počátkem těhotenství se také pojí změny nálad a neustálá únava, což je způsobeno hormonálními výkyvy, které se v těle budoucí maminky dějí. Těhotné ženy také častěji chodí na toaletu. Embryo totiž vylučuje látky podporující produkci moči.

Běžné jsou také ranní nevolností, které u některých těhulek přecházejí v celodenní nevolnosti, které jsou někdy doprovázené zvracením. Jiné těhotné ženy však nevolnosti vůbec nepociťují.

Těhotenství také často provází bílá výtok. Objevují se mnohdy i závratě až mdloby. Gravidní ženy mají také velmi citlivá prsa. Dochází ke zvětšení bradavek a dvorců kolem nich. S těhotenstvím je také spojená pověstná chuť k jídlu, kdy těhulce nedělá problémy kombinovat např. kyselé okurky s dortem apod.

Spolehlivost těhotenských testů

Chcete-li zjistit zda jste těhotná, je na místě pořídit si těhotenský test. Jak je to z jejich spolehlivostí a po jaké době vám můžou dát výsledek, kterému můžete věřit?

těhotenský test

Těhotenských testů na trhu je dnes mnoho a jsou vcelku dost spolehlivé a je jedno, zda si koupíte test za pár desítek korun, nebo investujete-li do něj stovky. Většinou se liší příslušenstvím, nikoliv však průkazností gravidity. Občas, není to příliš často, testy selžou. Důvodem nesprávného výsledku může být i užívání některých léků, které navozují falešnou pozitivitu, ale pokud test děláte příliš brzy, je možná i falešná negativita.

A kdy je tedy možné provést těhotenský test? Někteří výrobci garantují už několik dní po případném oplodnění. Je však nutné si uvědomit, že než vůbec oplodněné vajíčko doputuje do dělohy, tak to nějakou dobu trvá. Výsledek, který vám vyjde dříve než 14 dní po možném početí, neberte v potaz.

A jak nejspolehlivěji zjistit těhotenství? Zajděte za svým gynekologem či gynekoložkou. Jedině tam dostanete spolehlivou odpověď na to, zda čekáte miminko.

Daniel K.

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..