Krása a móda

Móda pro plnoštíhlé: poznejte triky módních stylistů

Obléknout se ve chvíli, kdy nejste stoprocentně spokojení se svým tělem, je někdy příliš těžké. Plnoštíhlé ženy si mohou přijít nedostatečně atraktivní a jednotlivých kousků oblečení se mohou doslova bát. Existují však střihy nebo vzory, které jim více jak sluší. Poznejte fígle nejen českých módních stylistů a zjistěte, jak dámská móda pro plnoštíhlé může pořádně (a v pozitivním duchu) zacloumat s vaším sebevědomím.

Buďte si vědomi svých předností a ukažte je světu

Ať už je lidské tělo jakékoli, jeho majitelé na něm vždycky najdou pár nedokonalostí, které chtějí před ostatními ukrýt. A plnoštíhlé ženy chtějí schovat nadbytečná kila, kvůli kterým si připadají méně cenné nebo méně atraktivní. Ve skutečnosti si musí být vědomé svých předností, jež bezesporu mají. A které je nutné ukázat světu, tak se toho nebojte.

Právě vyzdvihnutí nedokonalostí je prvním a efektivním trikem módních stylistů, kteří tímto způsobem bojují proti nelichotivým partiím. Obvykle se zvýrazňuje dekolt, který je bujnější. Pozornost na tuto část těla mohou přitáhnout výstřihy nebo také zajímavé vzory, případně lehké blůzky.

Geometrické vzory podávají pomocnou ruku

Letní móda pro plnoštíhlé nebo elegantní móda pro plnoštíhlé může být také lichotivá, pakliže vsadíte na geometrické vzory. Těm se bohužel většina žen vyhýbá, protože se domnívá, že s nimi napáchá spíše více škod než užitku. Jsou však pomocníkem, kterého stačí jen dobře využívat. Pokud se tak stane, opticky se ubere i několik kilogramů.

Nepravidelnost ubírá na kilech, stejně tak kombinace barevnosti. Zatímco černá opticky ubere na místech, která jsou za vás nelichotivá, pestrost naopak zvýrazní místa, která ukázat chcete.

Silueta přesýpacích hodin

Mezi vůbec nejlepší fígle módních návrhářů platí, že sází na siluetu přesýpacích hodin. Při výběru například ideálních letních šat hledejte takové, které mají vypasované boky. Případně se nebojte zakasat si tričko do kalhot nebo sukní, protože i tím necháte vyniknout pas a dosáhnete zmiňovaného efektu.

Vybírejte vhodné délky

Jakožto plnoštíhlé ženy vás může, bohužel, trápit i dolní část těla. Výrazná lýtka, silnější stehna, větší zadeček. To všechno jsou však partie, které můžete opticky zamaskovat správnou délkou sukně. Nejlepší je midi délka neboli délka do poloviny lýtek. V takové délce se nebojte volit například nadčasové pouzdrové sukně, ale i šaty, které si chcete obléknout třeba na dlouho plánovanou svatbu či jinou společenskou akci.

Móda pro plnoštíhlé - šaty
Móda pro plnoštíhlé – šaty

Důraz klaďte na výběr džínů

Domnívat se, že ženy nemohou nosit džíny je omyl. Mohou, dokonce musí, protože jim budou skvěle slušet. Jen jim tedy musí sedět. Existují různé střihy džínových kalhot, a zatímco některé jsou opravdu lichotivé, jiné jsou spíše kila přidávající. A atak hledejte klasické roury, protože právě ty jsou pro vás jako dělané. Naopak bokovky, které sedí sotva do pasu, nejsou ničím, co by vám pomáhalo zamaskovat nadbytečná kila. Co se týče barev, upněte svou pozornost spíše na tradičnost čili tmavě modrou a černou. Pokud budou navíc džíny s vysokým pasem, můžete tím jemně zmenšit i bříško, které možná berete za svůj největší „problém”.

Móda pro plnoštíhlé - džíny
Móda pro plnoštíhlé – džíny

Sako umí dělat divy

Zahalit výraznější boky nebo zvýraznit ramena – takové sako je součástí elegantní módy pro plnoštíhlé a mělo by se bezesporu nacházet v každém takovém šatníku. Nemusí být nutně na zapínání, v pase se případně může uvázat tím stylem, že se použijte pásek a opět se dosáhne siluety přesýpacích hodin.

Stejně jako při výběru sukní nebo šat je nutné sledovat délku saka. Zatímco příliš krátké mohou spíše upozornit na vaše nedokonalosti, delší je zamaskuje. Když navíc sáhnete po čistě jednobarevném, které na sobě nemá žádné flitry nebo lesklé prvky, nepřekvapí vás ani žádný vedlejší efekt.

Ohodnoťte tento článek

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..