Ostatní

Nejčastější chyby ve vztazích. Děláte je taky?

Pro šťastné partnerské vztahy je důležité, abychom nejprve měli utvořený šťastný vztah sami se sebou. V tomto článku se přitom zaměříme na nejčastější chyby, které obecně ve vztazích děláme. 

Nejsme ochotni vytvářet hluboké vztahy

V dnešní době je velmi časté, že jsou lidé nastaveni na životní program single. Mnohdy tak skáčeme ze vztahu do vztahu a k rozchodu přistupujeme v momentě, kdy máme pocit, že náš partner učinil první chybu. 

Popisované jednání bývá mnohdy způsobeno tím, že člověk bojuje s velmi slabě rozvinutým konceptem sebe sama. A zpravidla má jen velmi malou ochotu převzít odpovědnost za svou životní realitu.

TIP: Osvojte si techniky osobního rozvoje a pracujte na sobě. Vyberte si z nabídky kurzů koučinku. 

Nedostatek, nebo nadmíra komunikace

Správná komunikace je ve vztahu základ. Partneři by spolu měli mluvit o tom, co chtějí a také o tom, jaké pocity prožívají. Díky tomu může dojít k vytvoření intimního prostoru. Na druhou stranu nadmíra komunikace nic pozitivního nepřináší. Pokud chce jeden z partnerů vše rozebírat do nejmenšího detailu, může to druhou stranu poměrně rychle unavit. 

Komunikace ve vztahu

Jaký je váš opravdový záměr?

Další častou chybou v partnerských vztazích může být tajení opravdového záměru daného člověka. Partner tak může získat dojem, že každý z nich chce ve skutečnosti něco jiného (i když to tak třeba není). 

Každou emoci je třeba prožít

Pozitivní i negativní emoce jsou zcela přirozenou součástí našeho života. Je přitom velmi důležité, abychom každou takovou emoci dokázali pojmenovat a nepřehlížet ji.

„Závislost“ na telefonu

I mobilní telefon dokáže negativně ovlivňovat naše vztahy. Směřuje během dne nejvíce pozornosti právě jeho směrem? A po probuzení po něm sáhnete jako první? V tom případě je pravděpodobně nejvyšší čas to změnit. 

Závislost na mobilních zařízeních

Nedostatek času

Čas hraje ve vztazích důležitou roli. Pokud jej máme nedostatek, ze vztahů se postupem času vytrácí hloubka, intimita i prožitek. Nezapomínejte proto investovat čas do toho, co milujete. 

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..