Sponzorováno

Proč si v zahradě zasadit cesmínu vroubkovanou

Cesmína vroubkovaná je bezpochyby zajímavá dřevina, která se bude vyjímat v rozmanitých zahradách. Přečtěte si, co přesně je pro ni charakteristické a proč se pustit do jejího pěstování.

Co je charakteristické pro cesmínu vroubkovanou

Kultivar cesmíny vroubkované ‘Rotundifolia’ je neopadavý listnatý keř, který si vaše srdce získá svým kompaktním, kuželovitým až polokulatým habitem. Jeho hlavní větve rostou vzpřímeně, boční větve se naopak široce rozpínají do všech stran. 

Tato odrůda zároveň roste poměrně pomalu. Ve 30 letech může dosahovat výšky 2 metrů. Co se týče vzhledu, zaujme zejména svou černošedou kůrou a tmavými, hranatými a mírně chlupatými letorosty. Listy mají pěknou svěží středně zelenou barvu.

V průběhu května až června se na cesmíně objevují drobné, matně bílé květy. Po opylování hojně plodí černé kulovité peckovice, které jsou oblíbené u ptáků. Pro lidi jsou však jedovaté. 

Jaká půda jí bude vyhovovat?

Co se týče půdy, nejlépe se bude této cesmíně dařit ve vlhké, mírně kyselé, středně živné půdě. Dejte si pozor na přemokření, které nemá moc ráda. Vsadit můžete na slunné, polostinné i stinné stanoviště. Dejte si ale pozor na dlouhý letní úpal, který nemá ráda. Zároveň se vyplatí ji vysadit v blízkosti vodní plochy, kde je obecně vyšší vzdušná vlhkost. 

Pusťte se do tvarování

Tato cesmína bez problémů snáší střih, proto se jedná o skvělou dřevinu na tvarování. Jestliže s jejím růstem nespěcháte, můžete využít při tvorbě živého plotu. Vysadit ji můžete také do blízkosti barevných květin nebo dalších okrasných keřů. 
Více informací ze světa okrasných stromů a zahrad najdete na www.okrasne-stromy.cz.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..