Krása a móda

Nejdražší kabelky světa: zainvestujte do módního doplňku

Udělat si jen tak radost – to je na seznamu dne nejednoho člověka. Lidé se mají těšit a když jim k dobré náladě pomůže nová věc do sbírky, proč si ji nepořídit? Zejména pokud mluvíme o kabelkách. Tyto módní doplňky mohou být zároveň investicemi. Vezměme si kabelky Birkin. Mluvíme o jedněch z nejdražších vůbec, jejichž cena neustále roste do astronomických hodnot. Právě jedna z posledních pokořila světový rekord a stala se tak tou nejdražší na světě. Za kolik byla prodána?

Legenda mezi kabelkami

Stejně jako sportovci mají své legendy, jinak tomu není ani v případě kabelek. Za legendu mezi těmito módními doplňky označujeme už zmiňované Birkinky, které mezi námi jsou už déle jak třicet let. Jedna taková kabelka stojí stovky tisíc korun, ta nejdražší z kolekce roku 2016 se vyšplhala na částku rovnající se 300 tisícům dolarů. 

Za nejdražší model se nyní označuje kabelka Hermés Diamond Himalaya Birkin 25, která je vyrobená z krokodýlí kůže. Navíc je posázena osmnáctikarátovým zlatem a samozřejmě nechybí ani diamanty. 

Své prvenství utržila ještě v jednom směru, a sice stala se vůbec první kabelkou svého druhu, která se nabízela v online prodeji. Její rekord se tak dotkl rovnou několika trhů. Mimochodem, do aukce se zapojili zájemci z bezmála třiceti zemí celého světa.

Kabelka Hermés Diamond Himalaya Birkin 25
Kabelka Hermés Diamond Himalaya Birkin 25

Hermés Diamond Himalaya Birking jako Jane Birkin

Jelikož se dlouhodobě kabelky značky usídlují na prvních příčkách žebříčku nejdražších módních doplňků, ještě u ní nějakou chvilku zůstaňme. Víte, odkud se její název vzal? Kabelky jsou pojmenované po herečce a zpěvačce Jane Birkin, kterou v roce 1981 potkal generální ředitel společnosti Hermés. Ikona tehdy nemohla sehnat kvalitní koženou kabelku, která by zároveň pojala všechno potřebné. Jean-Louis Dumas neváhal a načrtl jí model, jenž by splňoval její očekávání a představy. A o tři roky později ho představil i v reálné podobě.

Přesně to je ten příběh, který stojí za zrozením legendy a který putuje světem módy už dlouhé roky. Sama Jane těchto jedinečných kousků vlastní pouze pět, nepotřebuje jich vícero, tvrdí.

Chanel Diamond Forever jedinečný kousek

Birkin kabelky sice patří mezi nejdražší na světě, ale seznam zahrnuje na vysokých příčkách i kousky jiných značek. Například značka Chanel před lety přišla s unikátním kouskem, který je poset více jak třemi stovky diamantů ve výši čtyř karátů. Cena jedinečného modelu Diamond Forever se vyšplhala na více jak čtvrt milionu dolarů a ujala se tak další příčky našeho žebříčku.

Kousek je opravdu stylový a pořídit si ho může nejedna žena. Tedy konkrétně se může vlastníků nacházet třináct najednou, kabelka je totiž součástí limitované edice, v rámci které jich vzniklo právě třináct.

Kabelka Chanel Diamond Forever
Kabelka Chanel Diamond Forever

Lana Marks Cleopatra nejen pro Kleopatry

Lana Marks Cleopatra je unikátem, který také nestojí málo. Pouze o šedesát tisíc dolarů méně než zmiňovaný model od Chanelu. Je na rozdíl od předcházejícího kousku o něco menší, vyrobená z aligátoří kůže a doladěná kovově-stříbrnými detaily. Je zároveň nositelkou bílých a černých diamantů a osmnáctikarátového zlata. 

Co je zajímavé, tak že značka vyrobí pouze jednu kabelku ročně. To je její filozofie, které se drží už dlouhá léta. Stejně tak se dodržuje jedna zajímavá tradice, a sice se každým rokem vybere jeden známý herec, který ji předvede na červeném koberci. Přesně tak na sebe tento jedinečný módní doplněk upoutává svou pozornost.

Kabelka Lana Marks Cleopatra
Kabelka Lana Marks Cleopatra

Extravagant od Louise Vuittona

Co v módním světě vzbudilo velký rozruch byla kabelka z dílny Louise Vuittona, která je synonymem extravagance. Vyrobena totiž byla z různých druhů odpadu. Její cena se i napříč tomu vyšplhala na 150 tisíc dolarů čili na zhruba tři miliony korun. 

Její součástí je například prázdná láhev na vodu, krabička cigaret nebo čajové sáčky. Či vám poslouží spíše papír na svačinu?

Kabelka Louis Vuitton Extravagant
Kabelka Louis Vuitton Extravagant

Fendi Selleria spojuje nejdražší kůže na světě

Když budeme v seznamu nejdražších kabelek světa pokračovat, narazíme také na první pohled velice nenápadnou kabelku Fendi Selleria. Jenže tato nevinnost, jak se nám módní doplněk na první pohled jeví, velkou měrou ovlivní rodinný rozpočet. Vyjde totiž na zhruba 760 tisíc korun.

A v čem je model tak unikátní? Především v tom, že spojuje dvě nejdražší kůže na světě. Vyrobena je totiž z činčily a sobola.

Fendi Selleria
Kabelka Fendi Selleria

Gadino Bag diamantový luxus od Hilde Palladina

Pokud máte stranou odložených zhruba 775 tisíc korun, možná přemýšlíte, jak je utratit. Nelíbila by se vám kabelka, za kterou stojí norský designér Hilde Palladino? Takzvaná Gadino Bag patří také mezi nejdražší kabelky světa, a to hlavně díky tomu, čím je posázená. Konkrétně je nositelkou bezmála čtyřiceti diamantů a sponami z bílého zlata.

Už se této do nebe volající částce asi nedivíte, viďte?

Gadino Bag - Hilde Palladino
Kabelka Gadino Bag – Hilde Palladino

1001 Nights Diamond Purse kabelka za 76 milionů korun

Kam se však „hrabe” diamantový luxus od Hilde Palladina, když existuje kabelka, za kterou zaplatíte neuvěřitelných 76 milionů korun. Nejdražší kabelka na světě nazvaná 1001 Nights Diamond Purse pocházející z dílny House of Mouaward drží rovnou několik rekordů. Pracovalo na ní deset kvalifikovaných řemeslníků, kteří jedinečný kousek zaplnily 4517 diamanty ve žluté, růžové a bezbarvé variantě. Diamanty jsou o celkové výši 381,92 karátů.

1001 Nights Diamond Purse - House of Mouaward
Kabelka 1001 Nights Diamond Purse – House of Mouaward
5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..