Ostatní

Jak na úpravu vody ve vaší firmě?

Úprava vody je jednou z velmi důležitých funkčních součástí velké části firem. Mnohé se totiž musí spoléhat na dostatek dobře upravené pitné i užitkové vody a proto disponují vlastními čističkami nebo úpravnami vody. 

Pokud aktuálně řešíte s kvalitou vody určitý problém nebo kvalitu vody dlouhodobě zanedbáváte, tento článek si určitě přečtěte. 

Užitková vs. pitná voda

Jako první si připomeneme, že není voda jako voda. Mezi užitkovou a pitnou vodou je doslova propastný rozdíl, a proto je jejich odlišování životně důležité. Užitková voda je kompletně vyčištěná od jakýchkoliv hrubých nečistot nebo zákalů. Na první pohled se tak může zdát jako zcela nezávadná. Chybí zde ale ošetření vůči bakteriálním koloniím, které se ve vodě přirozeně množí a vyskytují.

Oproti tomu pitná voda je právě dokonalejší v tomto ohledu. Je čištěná stejně jako voda užitková, ale pomocí aktivních filtrů a chemie je ještě navíc ošetřena proti celé řadě typických vodních bakterií. V našich podmínkách jsou velice vzácné bakterie ohrožující život, ale časté bakterie, které dokáží minimálně obrátit naruby vaši mikroflóru.

Firemní meeting s vodou

Problémy s kvalitou vody

Jestliže čtete tento článek, tak jste zřejmě narazili na problém s kvalitou vody. Pokud se např. i s dalšími kolegy shodnete, že vám začala voda zapáchat nebo vám přijde rezavá, tak je tento první impulz třeba okamžitě řešit. Nejlépe specializovanou laboratorní analýzou vody. Díky tomuto rozboru zjistíte, jak na tom vaše firma s vodou doopravdy je.

Jak vybrat vhodnou úpravnu vody

Pokud rozbor prokáže, že voda není vyhovující, musíte to řešit. Jak? Úpravou vody. Na trhu existuje velké množství produktů, mezi které patří filtry na vodu, UV lampy, změkčovače vody či reverzní osmózy. 

Rozbor vody

Každá firma však s vodou řeší jiný problém. Někde může být řešením změkčení vody, někde bude potřeba odstranit dusičnany nebo vodu odželezit. Chcete tu nejlepší radu? Vyberte si vhodnou společnost, která za vás vše vyřeší. Snadno, rychle a bez rizika.

Oslovte firmu s odborností a referencemi

Nejen změkčovače vody, ale také filtry na vodu a další příslušenství najdete ve specializovaných obchodech. Vybírejte takový obchod, který nabízí kompletní servis. Určitě totiž rádi využijete odbornou pomoc při vybírání správné úpravny vody a následnou instalaci či záruční servis přímo na místě vaší společnosti.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..