FinancePodnikání

Nejlepší knihy o investování. Ať peníze konečně pracují pro vás

Investiční trh letos zažívá obrovský boom. S příchodem koronavirové krize si většina lidí uvědomila, že úspory schované pod polštářem jsou opravdu potřebné. Proč by se však nemohly zhodnocovat během doby, kdy mají pevné zaměstnání a kdy je vlastně nepotřebují? Pokud své úspory budou investovat, vyzrají nejen nad inflací, ale také dokážou, že peníze můžou pracovat pro člověka, nikoliv jen on pro ně. A s tím, jak vstoupit do investičního světa, pomohou knihy o investování. 

Ať už jste se rozhodli investovat do zlata, stříbra, akcií nebo do nemovitostí či dluhopisů, v každém případě mějte na mysli jedno – růžové brýle je zapotřebí sundat ze svého nosu. Svět investic není místem, kde je prostor na příliš velký optimismus. Je to naopak velice riskantní místo, kde uspějí jen ti, kteří se nebojí a kteří jsou opředení dostatkem trpělivosti. A samozřejmě jsou to i ti, kteří se neustále vzdělávají. Protože vědomosti jsou v investičním světě tím nejcennějším majetkem. To potvrzuje i Warren Buffett, nejznámější světový investor, který nad knihami stráví i několik hodin denně. 

Knihy o investování, které stojí za přečtení

Inteligentní investor – doporučuje sám Warren Buffett

Za jednu z nejlepších knih, které kdy byly o investování napsány, je považována kniha Inteligentní investor, za kterou stojí Benjamin Graham. I sám Warren Buffett tvrdí, že je to bible investičního světa. Nebýt ní, pravděpodobně by investovat nezačal nebo by nebyl tam, kde je (mimochodem, nachází se v první desítce nejbohatších lidí světa).

Inteligentní investor

Kniha s názvem Inteligentní investor je učebnice, respektive učitel a později i velice dobrý přítel. Autor vysvětluje, jak funguje volatilita akciového trhu, co je třeba znát a na co si dávat pozor. Také poukazuje na mnohé absurdity, ke kterým na trhu došlo a před kterými je dobré se mít na pozoru. Napovídá vám, jak hledat investorské příležitosti pro nákup i pro prodej.

Myšlení rychlé a pomalé poukazuje na spojení myšlenek a úspěchů

To, na co myslíte, si přinášíte do života. To je zkrátka stanovený fakt. Kniha nazvaná Myšlení rychlé a pomalé právě na životem prokázanou rovnici upozorňuje. Ukazuje na to, jak myšlení ovlivňuje investiční úspěchy. Autorem je Daniel Kahneman, který disponuje opravdu neuvěřitelnými znalostmi z oboru psychologie. Zároveň se však zaměřuje i na ekonomii a finance. 

Myšlení rychlé a pomalé

V knize se zaměřuje hlavně na předsudky, které si možná ani neuvědomujeme, ale které velmi ovlivňují naše chování. Bohužel tyto předpojatosti vedou k unáhleným rozhodnutím, které se zejména ve světě investic zrovna nevyplácí. 

Bohatý táta, chudý táta je základní kámen úspěchu

Mezi nejlepší knihy o investování patří bezesporu i kniha, za níž stojí Robert T. Kiyosaki, s názvem Bohatý táta, chudý táta. Je to bible ve světě podnikání obecně. Přeložena byla do více jak padesáti jazyků a prodalo se jí přes šedesát milionů výtisků. A stále patří mezi to nejlepší, co si můžete ve svém životě přečíst. 

Bohatý táta, chudý táta

Kniha, kterou lze zařadit nejen do kategorie “nejlepší knihy o investování”, ale také obecně mezi nejlepší knihy o podnikání, poukazuje hlavně na finanční gramotnost a na to, jak moc je důležitá. Zároveň se zaměřuje na budování bohatství a na to, jak to udělat, aby peníze začaly pracovat pro vás a nikoli vy pro ně. 

Nejbohatší muž v Babyloně jedním z nejlepších děl na téma “bohatství”

Inteligentní investor je alfou a omegou investování do akcií a patří mezi nejlepší knihy o investování do akcií, které kdy byly napsány. O knize jménem Nejbohatší muž v Babylóně můžeme říct něco podobného – i když se zaměřuje na svět investic obecně. Na skvělé knize se podílelo množství bank i finančních specialistů, a i díky tomu je považována za jedno z nejlepších děl na téma “bohatství”. 

Nejbohatší muž v Babyloně

Kniha poskytuje nejen rady, jak peníze vydělat, ale především i tipy, jak je udržet.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..