Krása a móda

Nejstylovější plavky roku 2022: Jaké si pořídit letos k moři?

Léto ještě zdaleka neskončí a nekončí ani posledním srpnovým dnem. Minimálně během září se lidé budou sjíždět k moři nebo na koupaliště, protože to vypadá, že nás vysoké teploty zrovna neopustí. A pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi něco stylového a trendy, určitě vám ve vaší letošní sbírce nesmí chybět ani nejstylovější plavky roku 2022. Zatímco loňskému roku dominovaly plavky ze seriálu Pobřežní hlídka, letos vévodí spíše minimalismus.

Jednodílné modely letos vypadly ze hry

Když jsme vloni odjížděli k moři, v našem kufru nesměly chybět jednodílné modely, které byly (v ideálním případě) jednodílné. Člověk měl zkrátka pocit, že musí vypadat jako Pamela ze zmiňovaného seriálu, který naprosto ovládl televizní obrazovky před několika lety. Módní stylisté mluvili o jakémsi extrému, kterému předvídali strmý pád. A taky se tak stalo.

Letos zmiňované jednodílné alternativy nahradil podobný extrém, a sice naprostý opak v podobě minimalistických modelů, které, zdá se, jsou více nadčasové a v naší sbírce se ohřejí déle než jednu sezonu. Tedy pokud nesáhneme po vykrojených modelech, které mají vykrojené hlavně spodní díly. Ty jsou až nebezpečné sexy, a i když jsou letos in, příští rok mohou být stejně ze hry, jako letos hlídkový úbor.

Jednobarevnost vám sluší

Minimalismus vévodí letošní letní sezoně a s ním jde ruku v ruce také jednobarevnost. Motivy nebo nejrůznější vzory se letos nenosí, dává se přednost jedné jediné barvě, a to ideálně výraznější, ve které hezky vynikne opálení ženy.

I když je barvou roku odstín Veri Peri, léto se doslova zbláznilo a na trh vtrhla celá paleta barev. Oranžová se nosí víc než kdy dřív a promítá se i do plavkových kolekcí, kde má své místo. I módní stylisté se shodují na tom, že oranžové plavky jsou sázkou na jistotu. Stejně tak stojí za zmínku i červené nebo zelené odstíny, případně zemitá hnědá nebo tradiční černá (s tou se nikdy nic nezkazí).

Mladá žena v růžových plavkách
Mladá žena v růžových plavkách

Když vzor, tak proužek

Sice jsme zmínili, že motivy a vzory jsou letos ze hry, ale je pravdou, že vždycky se najde výjimka potvrzující pravidlo. A letos jsou to pruhy a proužky, které mají kupodivu zelenou. Námořnická móda byla zkrátka něčím, po čem se nám už stýskalo! Vždyť je to opravdu už nějaký ten pátek, kdy se proužky nosily víc než jakékoli jiné vzory nebo jednobarevnost.

V ideálním případě hledejte takové provedení plavek, které kombinuje bílou a modrou. Pokud budou mít plavky i prvky červené, bude to taktéž vypadat velmi stylově a vkusně. Co se týče provedení horního dílu, tradiční trojúhelníčky jsou v pořádku stejně tak podprsenky s výztuží, které hezky formují poprsí.

Ženské plavky se vzorem pruhů
Ženské plavky se vzorem pruhů

Když bikiny, tak se spodním dílem k pupíku

Když jednodílné plavky nejsou zrovna to, co by se nosilo, čemu konkrétnímu dát přednost, ptáte se? Vhodné jsou bikiny s vysokým spodním dílem, který se dotýká až pupíku. Zatímco hubené ženy budou mít hezky formovanou postavu, baculkám se hezky zpevní a ucelí bříško, za které se záhy nebudou stydět.

Dokonce se doporučuje, aby spodní díl byl jiné barvy nebo jiného motivu jako díl vrchní. Dalo by se říct, že i v tomto případě se navracíme do minulosti do dob, kdy se nosily bikiny odlišné kombinace. Tehdy se však lišily jednotlivé odstíny opravdu znatelně (většinou jsme kombinovaly kontrastní barvy), nyní se však máme držet horního dílu a spodní k nim sladit tak, aby na první pohled hrála prim pouze jedna jediná barva.

Braletkový střih se drží na žebříčku popularity

Už vloni jsme mohli zaregistrovat takzvaný braletkový střih podprsenky, který se možná až nápadně podobá teenagerské lambádě. Vrchní díl, který nemá trojúhelníčkový tvar, ale spíše střih sportovní podprsenky se drží na žebříčku popularity i proto, že nejen hezky vypadá, ale především skvěle sedí a drží poprsí hezky pevné.

V současné době se tento horní díl bikin najde v kombinaci s různě střiženými spodními díly. Je tedy na vás, jestli sáhnete po spojení s tangy nebo brazilkami či vysokými kalhotkami k pupíku.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..