Ostatní

Víte, jakou profesi vykonává arborista?

Když se řekne arborista, jen málokdo ve skutečnosti ví, co si má pod tímto slovíčkem představit. Přitom se s tímto povoláním setkáváme poměrně často – i když pouze jen jako přihlížející diváci. A co vy? Víte, kdo je arborista a co je náplní jeho práce? Pokud ne – nevadí! Když si přečtete náš dnešní článek, vše se dozvíte a zase budete vědět něco navíc.

Arborista a arboristika – co to vlastně je?

Arboristika a arborista jsou dva pojmy, které k sobě neodmyslitelně patří. Termín arboristika si můžeme vysvětlit jako obor zahrnující komplexní péči o dřeviny, které rostou mimo les – takže například ve městě nebo u někoho na zahradě.

Kácení stromu z plošiny

Arborista je poté člověk, který tohle pro někoho možná hodně náročné řemeslo vykonává, což znamená, že kácí rizikově vzrostlé stromy, provádí prořezy korun stromů a nezalekne se ani kácení ve ztížených podmínkách.

Jaké znalosti a dovednosti arborista potřebuje?

Základním předpokladem pro tuto profesi je snášenlivost výšek. Arboristé pracují ve výškách, proto nesmí mít strach. Vše má svá pravidla a zákonitosti, které je potřeba pečlivě dodržovat. Pro získání znalostí slouží arboristická akademie, kde se provádí školení, semináře a také nejrůznější workshopy, které se zaměřují právě na obor arboristiky a stromolezectví. 

Arboristé pracují po celý rok

Arboristé z Rizikabezrizika.cz pracují celoročně a zaměřují se především na kácení stromů v Praze. Prakticky každý den je někde v České republice (a samozřejmě nejen tady u nás) potřeba pokácet rizikově vzrostlé stromy.

Za zmínku také stojí potřebné vybavení každého arboristy, které by mu nemělo chybět. Samozřejmostí je pevná obuv, ideálně kotníková, aby bezpečně jistila nohu.

Dále nesmí chybět přilba, polohovací pracovní postroj, nahazovací vybavení a všechno potřebné vybavení pro výstup. Je toho ještě mnohem více, co takový stromolezec potřebuje, aby mohl svoji práci vykonávat nejen bezpečně, ale i efektivně.

Ohodnoťte tento článek

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..