Ostatní

Ztratili jste zaměstnání? Zjistěte, jakými 5 fázemi musíte projít

Se ztrátou zaměstnání se může potkat každý z nás. S ohledem na koronavirovou pandemii je přitom toto téma stále častější. Zjistěte, jakými fázemi si prochází prakticky každý člověk, který o své pracovní místo přijde. 

Potkala vás krize? Učiňte restart

Představte si, že se vám zasekne počítač. Co bude ta první věc, která vás napadne udělat? Restart. A to samé by měl člověk udělat v případě, že jej potká životní krize. Nezáleží na tom, zda tuto krizi způsobí rozchod s partnerem nebo již zmíněná ztráta zaměstnání.

Pravděpodobně vás v takovém okamžiku přepadnou myšlenky na to, že se vám zbortil celý svět. Je ale důležité si uvědomit, že se jedná pouze o momentální dočasný stav, nikoliv stav trvalý. 

Vždy se dívat vpřed

TIP: Absolvujte praktický kurz koučinku, díky kterému si osvojíte mimořádně efektivní techniky.

Jak se úspěšně vyrovnat se ztrátou zaměstnání

Pokud člověk nečekaně ztratí svoji práci, bude se s touto skutečností nějakou chvíli vyrovnávat. Jednotlivé fáze lze přitom rozdělit do následujících pěti bodů.

  1. V první chvíli obvykle nastupuje obrovský šok a popření. Člověk má tendenci se uklidňovat tím, že se vše brzy nějakým způsobem uklidní a zvrátí. Nebo se snaží na vše zapomenout a typicky odjíždí na dovolenou.
  2. Ve druhé fázi přichází na řadu určitá agrese a hledání pomyslné spravedlnosti v pro něj nespravedlivé situaci. Lidé také přemýšlí o možnostech případné právní obrany.
  3. Dále přichází čas na to, že se lidé urputně snaží najít si co nejrychleji nové pracovní místo. Rozesílají své životopisy na všechny strany a pokud dojde k odmítnutí ze strany zaměstnavatele, rychle je to vyčerpá.
  4. Poté obvykle přichází na řadu pochybování o sobě samých. Člověk bojuje se smutkem, snižuje se jeho sebevědomí a při dalších pracovních pohovorech se mu příliš nedaří.
  5. Poslední fáze se poté nese ve znamení otřepání se a nalezení nového pracovního místa, se kterým budete spokojeni. 

Nové zaměstnání

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..