Zdraví

Jak zhubnout do léta

Léto nám doslova klepe na dveře, což dohání řadu žen k panice. Ještě ne, ještě nemám dokonalou postavu! Říkají si. Naštěstí ještě není pozdě začít se svou figurou něco dělat. Jenže jak zhubnout do léta, abychom byli se svou postavou naprosto spokojeni a abychom se nebáli na koupalištích nebo po plážích promenádovat v plavkách? 

Podle trenérů je ze všeho nejdůležitější motivace. Mnohé dámy sice konstatují, že potřebují zhubnout, ale v konečném důsledku pro to nic nedělají. A tak léto přijde a zase odejde a ony zůstávají nespokojeny se svou postavou a svůj žal z tohoto naplněného scénáře zajídají během vánočních svátků cukrovím, což následně vede ještě k větší nespokojenosti. Je důležité, abyste našli motivaci a stanovili si jasný cíl či vizi. Ta bude vaším hnacím motorem. Za motivaci však nepovažujte kus dortu, který si po tréninku dopřejete. Ale odměňte se například svetrem nebo džíny ve vytoužené velikosti. Klidně si módní kousek, který už máte delší dobu ve svém hledáčku už zakupte ve velikosti, do jaké si přejete zhubnout. To bude, panečku, motivace!

Zvýšit výdej, snížit příjem

Ptáte se, jak do léta zhubnout? Obecně platí, že hubnutí je pouze o respektování jednoho jediného pravidla, a sice zvyšte výdej a snižte příjem. Ostatně, je to logické. Pokud budete mít příjem příliš velký a výdej nulový, tělo nebude mít možnost přijaté kalorie spálit a budou se automaticky usazovat do nejvíce problematických partií lidského těla. 

Třeba takové hranolky – ty mají tendenci se usazovat do stehen a spodního bříška. Tak pozor na ně. Pokud si je jednou za čas dopřejete, nezapomeňte uběhnout alespoň o kilometr více. 

Mladá žena běhá venku
Mladá žena běhá venku

Zaměřte se na svůj jídelníček

Ovšem takové hranolky byste měli konzumovat v opravdu minimálním množství. Pakliže si budete fastfood dopřávat prakticky denně, minete se naprosto účinkem, i kdybyste během či jinou sportovní aktivitou strávili půl dne. Takové jídlo je totiž velice kalorické a často se vám ho nepodaří spálit, i kdybyste se snažili sebevíc. 

Pokud byste se zeptali trenérů nebo nutričních specialistů, jak se dostat do formy odpověděli by vám jedno – změňte svůj jídelníček. Zejména ploché bříško je především o stravování. Nemusíte nutně držet dietu, stačí se řídit selským rozumem. Do svého jídelníčku zakomponujte především zeleninu a ovoce, vyhněte se velkému množství sacharidů, dejte sbohem nezdravým tukům a cukrům a naopak přivítejte bílkoviny, jež by měly být součástí každého pokrmu dne.

Existuje už hodně oblíbených pokrmů přepracovaných do zdravé formy. Když vyzkoušíte některé zdravé recepty, zjistíte, že zhubnout a zlepšit životosprávu není opravdu nic složitého.

Výsledky hubnutí
Výsledky hubnutí

Nepřejídejte se, raději jezte víckrát za den

Velkou zhoubou krásné a štíhlé postavy je přejídání se. Mnozí mají tendenci jíst jen třikrát denně s tím, že se opravdu “naperou” k prasknutí. Jenže to je špatný přístup k hubnutí. Pokud se ptáte, jak se rychle dostat do formy třeba už za měsíc, raději si dopřejte vícero jídel během dne, která budou po menších porcích. 

Odborníci se shodují na tom, že jíst by se mělo po dvou až třech hodinách. Zapomínat se nesmí především na snídani, která má být tím nejvydatnějším pokrmem. A samozřejmě se nesmí zapomenout ani na svačiny (zejména pak na ty odpolední), které máme často tendenci vynechávat. Jenže kvůli jejich vynechání tělo hladoví a ukládá si zásoby z dřívějších jídel na později do nejproblematičtějších partií. 

Hlavně hodně pijte

Hubnutí je o třech základních věcech, a to o pohybu, správném stravování a pitném režimu. Dostatečný pitný režim je jedním ze základních pilířů hubnutí, proto na něj nezapomínejte. Jestliže máte problém s popíjením vody během dne, nastavte si v mobilním telefonu upozornění, při jejichž zapípání si vždycky loknete trochu ze skleničky. 

Pozor – nejsou tekutiny jako tekutiny. Povoleny jsou neslazené čaje (ideálně zelený nebo černý čaj), také obyčejná voda (kterou si můžete ochutit například citronem nebo limetou či okurkou) či minerální neslazené vody. Červenou má naopak alkohol, který je nejen vysoce kalorický, ale také má tendenci organismus naopak dehydratovat, což je přesně opačný účinek, kterého chceme docílit.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..