Bydlení

5 tipů, jak vybrat správný nábytek

Nábytek hraje velkou roli v tom, jak se budete ve svém domově cítit, jakým způsobem bude působit na ostatní a také zda vám doma nebude něco důležitého chybět. Laikům se často stává, že si vysní dokonalé vybavení místnosti a vyberou krásné kousky, nicméně když je všechny postaví vedle sebe, výsledek vypadá jinak, než očekávali. Jak se tomu vyhnout? Podívejte se na 5 tipů, které se vám budou hodit při nakupování nábytku.

1. Vyndejte metr a všechno změřte raději dvakrát

Určení velikosti prostoru je klíčové. Nezapomeňte myslet na to, že nějaký prostor potřebují dveře, aby se daly otevřít, v koupelně nebo kuchyni je nutné mít místo na otevření dvířek spotřebičů, před okny nesmí stát vysoký nábytek atd.

2. Vyberte klíčový bod každé místnosti

Nejdůležitějším prvkem ložnice bude pravděpodobně postel, dnes se hodně kupují designové postele s vysokým čelem. V obývacím pokoji může jít o krb, kobereček, umělecký lustr apod. Tomu pak přizpůsobte další nábytek. Měl by být méně výrazný, aby nepředčil vámi vybraný klíčový bod místnosti.

3. Začínejte od největších kousků

V obývacím pokoji se bude jednat o sedací soupravy, v ložnici opět o postele, v jídelně o stůl. S velkými kusy se po prostoru hůře hýbe, nevejdou se jen tak někam, proto si je postavte jako první a dokupujte menší kusy nábytku a doplňky.

4. Vytvořte balanc

Nenaskládejte veškerý nábytek do půlky pokoje. I ve vašem domově by měl panovat jakýsi balanc. Mimochodem, hodí se i rada nedávat všechen nábytek přímo ke stěnám, opticky to zmenšuje prostor.

5. Symetrické, nebo asymetrické rozložení?

Máte krb ve středu místnosti? Pak zařiďte obývací pokoj symetricky. Po jeho obou stranách by se mělo nacházet to stejné, případně aspoň shodné počty kusů nábytku.

Opakem je asymetrický přístup, když se podíváme opět na obývací pokoj, tak v něm může být krb například v rohu. Nemusíte hledět na páry a máte volnou ruku. Oba dva přístupy působí dobře, jen se je snažte nekombinovat. Jestliže něco postavíte doprostřed stěny, rozhodli jste se pro symetrické rozložení a měli byste ho i nadále respektovat.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..