ElektronikaSponzorováno

Jak ušetřit při nákupu herního notebooku

Sháníte herní notebook a váháte, který si vybrat? Příčí se vám astronomické částky za nový stroj? Víte přesně, co od svého budoucího parťáka očekáváte? Pak je tento článek právě pro vás!

Levný herní notebook? Nereálnost?

Pokud patříte mezi lidi na cestách, kteří však rádi tu a tam něco “zapaří”, potřebujete spolehlivý notebook, který zvládne všechno, co po něm chcete. Na zasekaný obraz a nízké FPS není nikdo zvědavý.

Jenže ať se podíváte, kam se podíváte, kvalitní herní notebook pod 30 000,- neseženete. Co s tím? Říkáte si, že levný notebook na hraní snad ani neexistuje? Při pohledu na nabídku elektroprodejen se vám jen protáčí panenky? Máme řešení. Pořiďte si repasovaný herní notebook!

herní notebooky

Co by měl správný herní notebook obsahovat?

Vhodný procesor

Všimli jste si správně. Nepoužili jsme slovo “výkonný”, nýbrž vhodný. Mnoho lidí naráží na dilema, zda zvolit procesor od firmy AMD nebo Intel. Pokud jste grafik a vaše práce závisí na rychlosti renderování, rozhodně volte AMD. My však řešíme herní notebooky.

Proto pro vás bude vhodným procesorem Intel. Důležitými měřítky je pak počet jader, ať logických či fyzických, takt, frekvence či velikost cache. Ideálem bude některá z řad Intel Core i5 nebo Intel Core i7. Intel Core i9 prozatím v repasovaných noteboocích nenajdete.

Grafická karta

Většina notebooků obsahuje integrovanou grafickou kartu na procesoru. To však není herní notebook. Zaměřujte se na počítače, již mají samostatný grafický čip. O kvalitě a vhodnosti dané grafiky vás ujistí benchmarkové hodnoty testů.

Doporučujeme přečíst: Test a srovnání: 10 nejlepších grafických karet do PC v 2020

Jeden disk nestačí

Pro správně “nabušené dělo” se nespokojte pouze s jedním diskem. Pro operační systém a jeho start si pořiďte SSD. Jako úložiště her zvolte HDD. I kdyby se vám všechny hry na SSD vešly, častým přepisováním dat je disk předem odsouzen k dřívějšímu odchodu do věčných lovišť šrotiště.

Notebooky na hraní her

RAM paměť

Opatřete si notebook, který obsahuje nejméně 8 GB RAM. S takovým číslem už se dá leccos provést. S menší hodnotou ne. Nezapomeňte, že repasované herní notebooky často obsahují volné sloty, takže si svého parťáka můžete vylepšit podle svých potřeb. Nové notebooky tuto variantu většinou neumožňují.

Mechanika je passé

Použité herní notebooky často obsahují mechaniku. Ta už se však dnes takřka nepoužívá. Využijte volný prostor k umístění druhého disku.

Proč sáhnout po repasu?

  • Repasované notebooky jsou až o 70 % levnější! Ušetříte tak za jejich koupi a tudíž vám nebude líto dokoupit si další vychytávky.
  • Použitý notebook je narozdíl od toho nového kvalitnější. Jedná se o léty prověřený kus, který vydrží mnoho dalších let.
  • Každý repasovaný notebook prochází náročným testováním, kde z něj vyždímeme to nejlepší! Na trh se dostávají jen ti úspěšní. Ti nejlepší.
  • K repasovanému notebooku automaticky získáte záruku na 12 měsíců.
  • Narazili jsme při testování na vadný kus? Následuje okamžitá výměna za nový.

Už jste rozhodnutí, jaký herní notebook si zvolit?

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Jeden myslel na “Jak ušetřit při nákupu herního notebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..