Elektronika

Zaostřeno na pračky: jsou lepší modely s předním nebo vrchním plněním?

Určitě se shodneme na tom, že bez pračky se v domácnosti jednoduše neobejdeme. Jasně, pakliže tedy nebydlíme ve velkoměstě, kde je stejně jako na mnoha jiných místech ve světě možnost používat veřejné prádelny. Ať už žijete sami nebo máte rodinu, přítomnost pračky se bezesporu hodí, protože přece všichni chceme chodit v čistém a upraveném oblečení. Otázkou je, jestli jsou lepší pračky s vrchním nebo předním plněním?

Není pračka jako pračka

Že není pračka, jako pračka se přesvědčíte prakticky okamžitě, ať už vejdete do kamenného obchodu, nebo se rozhodnete pro pořízení pračky přes internetový e-shop. Na trhu jich je tolik, že rozhodně je z čeho vybírat, jenže jak už to tak bývá – čím větší je nabídka, tím složitější je konečný výběr. A nejde pouze o cenu – i ty nejlevnější pračky mohou být nakonec lepší, než jejich dražší konkurence.

Základní rozdělení praček je velmi jednoduché: pračky s předním plněním a pračky s vrchním plněním. Rozeznáte je od sebe na první pohled, zatímco pračky s předním plněním mají vstup do bubnu vepředu, u praček s horním plněním jej můžete hledat nahoře. Způsob plnění pračky však není jediným rozdílem, kterým by se tyto dva typy praček lišily.

Praní špinavých věcí

Vrchní plnění vs. přední plnění

Možná bychom měli zmínit, že podle statistik prodeje jsou pračky s předním plněním podstatně oblíbenější, nežli jejich vrchem plněné kolegyně. I přes tuto skutečnost je ale potřeba říci, že i pračky, které se plní vrchem, mají i v současné moderní době své příznivce, kteří na ně nedají dopustit.

Největší výhodou praček s předním plněním je pohodlnost. Prádlo můžete do bubnu jednoduše vložit a po vyprání jej zase vytáhnout. Nutno dodat, že co se týče obsahu bubnu, má tento typ praček jasně navrch. Další výhodou je možnost umístit pračku s předním plněním do vestavěné kuchyňské sestavy, což u druhé varianty není možné.

Ani pračky s vrchním plněním nezůstávají, co se výhod a pozitiv týče, nijak zvlášť pozadu. V tomto případě můžeme za výhodu zmínit fakt, že pokud zapnete prací cyklus a za chvíli si vzpomenete, že jste do pračky zapomněli vložit nějaké prádlo, můžete tak učinit i za běhu procesu – stačí program pozastavit a chybu napravit. Obecně lze také říci, že pračky s vrchním plněním jsou levnější než ty, které se plním předem. Vrchem plněné pračky jsou také oblíbené díky svým menším rozměrům, díky kterým se hodí například do panelákových bytů nebo do garsonek, kde není místa na rozdávání a každý centimetr se zde počítá.

Pračka s vrchním plnění vs pračka s předním plněním

5/5 - (2 votes)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..