Pohyb

Kam dát mobil na kolo, aby se nezničil?

Jsme generace dotyková. Pravda je, že místo abychom se dotýkali lákavých tvarů našich partnerů, saháme raději po dotykové obrazovce našich chytrých telefonů. Telefon potřebujeme s sebou všude. Na kolo to má ale i své reálné opodstatnění. Ten, jehož tělo zdobí nejeden silniční lišej, a roztřesenou rukou volal pomoc, ví, o čem mluvím.

V ruce se rozbije

Existují 3 nejlepší varianty, kam dát mobil na kolo. A ani jedna z nich není ruka. Jasně, to je totiž první varianta, která někoho může napadnout. S touto variantou ale není váš mobil v bezpečí, ale co hlavně, nejste v bezpečí vy. Ruce patří na řídítka a mobil do držáku. Stejně tak nedoporučujeme variantu kapsa kalhot (věřte, že mobil vypadne. A jestli ne dnes, tak zítra), ani kapsa na dresu (až na něj spadnete, docela dost si obrazíte ledviny).

V držáku drží

Lepší variantou jsou už zmíněné držáky na mobil na kolo. A ty 3 varianty o kterých byla řeč se od sebe liší odolností (proti nárazu a vlhku), způsobem připevnění (řídítka, horní rámová trubka) a také velikostí (některé drží jen telefon, některé mají ještě prostor pro další věci).

Silikonové držáky na kolo na mobil

Silikonové držáky na mobil na kolo jsou fajn svým minimalistickým zpracováním. Držák prostě upevníte na řídítka a mobil na držák navlečete do gumových postrojů. Super je, že na mobil je tak hezky vidět (nic ho nekryje), dobře se ovládá rukou (opět – nic ho nekryje) a je v takovém „pohotovostním režimu“ pořád při ruce. Co může být nevýhoda, je, že v něm není mobil chráněný před vlhkem ani prachem (nejezděte v dešti ani prachu, přátelé).

 

Voděodolná pouzdra na kolo

Na největším webu s příslušenstvím pro mobily (trefně pojmenovaném www.promobily.cz) jsme objevili malý poklad. Malý protože je malý a poklad, protož je voděodolný. A to na kole často potřebujeme. Telefon je v něm chráněný před vlhkem i prachem (hurá) a údajně se dá i přes průhledné okno stále ovládat. To zní skvěle.

Mobilní vodotěsný držák na kolo

Pouzdra na kolo s úložným prostorem

Na stejném webu jsme našli také pouzdra s úložným prostorem. Některé z nich byly navíc opět voděodolné a hlavně poskytují prostor na nějaké drobnosti. To nám připadá fajn, protože pak s sebou nemusíme brát už vůbec nic (kromě láhve na vodu).

Mobilní držák na kolo s úložným prostorem

Takové pouzdro totiž úplně v klidu pojme nějakou menší svačinu, klíče i stovku na pivo 🙂

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..