Jak zajistit rychlé majetkové vyrovnání při rozvodu?

Předmanželská smlouva

Když se dva lidé berou, vše klape a svět zdá se být jen růžový. V takovou chvíli žádný zamilovaný pár ani nenapadne, že by se snad mohli někdy rozejít. To je v pořádku. Proto také uzavírají sňatek. Ale co když to jednou, třeba až za dlouhou dobu, fungovat přestane? Na tuto otázku by si měl každý odpovědět, než řekne své “ano”.

Většina lidí na to ale nemyslí, a to ani hypoteticky. Při rozchodu se pak nekonečně dlouho táhne rozvodové řízení. Zpravidla kvůli péči o děti a kvůli majetkovému vyrovnání. A právě ono majetkové vyrovnání lze urychlit pomocí předmanželské smlouvy. Záleží pak na tom, jak je postavena a na čem konkrétně se oba dohodnou. Může v ní být jasně stanovené vypořádání movitého i nemovitého majetku v případě rozvodu. Zjednodušeně řečeno bude v předmanželské smlouvě přesně dáno, co komu patří a bude patřit.

I během už společného života dvou lidí lze vlastnická práva upravovat notářským zápisem a tak včas přesně stanovit, kdo bude vlastníkem nebo jaký podíl který z manželů na daném majetku bude mít. Nebo v ní může být zaneseno jen rozdělení majetku nabytého před manželstvím s tím, že to, co nabude pár během manželství, to bude děleno rovným dílem. V každém případě to zkrátí nepříjemné chvíle strávené v jednací místnosti s právníky, někdy i před soudem.

Podpis předmanželské smlouvy
Podpis předmanželské smlouvy

Rozdělování majetku při rozvodu

Zjištění, že vztah dlouhodobě nefunguje a následný rozvod, to je sama o sobě poměrně těžká etapa života těch, které to potká. Načež když dojde k rozdělování majetku, mohou nastat nečekané komplikace. Místo dohody začne tahanice, neochota nebo častěji spíše neschopnost vyplatit spoluvlastnický podíl jeden druhému, protože není z čeho.

Nejhůře se vyplácí podíl na nemovitosti, protože jde o opravdu vysoké částky. Pokud ani jeden z páru nemá dostatečné finanční prostředky na to, aby vyplatil toho druhého, potom je nejjednodušší nemovitost prodat a utržené peníze si rovným dílem rozdělit. K takovému postupu ve většině případů nakonec i dojde. Jenže klasický prodej může trvat opravdu dlouhou dobu a utrpení obou stran se tím pádem časově protahuje a bolest z rozchodu prohlubuje. Jak to ale urychlit? A jak vyřešit celou tu nepříjemnou situaci?

Pomůže vám výkup nemovitostí za hotové. Díky této službě můžete prodat nemovitost v podstatě během pár dní. Postup je jednoduchý. Kontaktujete specializovanou firmu, oni se přijedou na nemovitost podívat a zdarma vám připraví odhad. Pokud s jejich návrhem budete souhlasit, uzavřete obchod a peníze můžete mít k dispozici už za 24 hodin od podpisu smlouvy.

Rozdělení majetku při rozvodu
Rozdělení majetku při rozvodu

Jak si zachovat svůj domov i po rozvodu?

Co když ale jeden z páru chce v dané nemovitosti přece jen zůstat? Třeba kvůli dětem, pro které je to domov a jiný si neumějí ani představit? A rodič chce dětem dopřát pokud možno to nejlepší a ne to, aby se v tak těžkém období rozchodu rodičů museli děti ještě stěhovat a třeba i změnit školu, přátele, apod.

V takovém případě prodat nemovitost a peníze si rozdělit není nejlepším řešením. Ale i v takové situaci vám pomůže výkup nemovitostí za hotové. Firma, která se na tuto službu specializuje, dokáže vykoupit i spoluvlastnický podíl. Nemusíte proto hned bývalého partnera vyplácet ze svých úspor, pokud tak vysoké nemáte, nebo si žádat o půjčku v bance, která ji nakonec ani nemusí schválit. Můžete jeho podíl odprodat a z těchto peněz jej vyplatit. Následně můžete časem tuto část nemovitosti koupit zpět už přímo od firmy, která ji při rozvodu odkoupila za vás. Bude vás to stát akorát rozdíl ceny mezi kupní cenou, tedy částkou, za kterou je ochotna firma vlastnický podíl odkoupit, a prodejní cenou, za kterou ji tatáž firma chce prodat. Tento cenový rozdíl pokryje této firmě náklady spojené s právními náležitostmi, administrativou a podobně, ale i rizika spojená se samotným odkupem. Seriózní firma vám ale vždy nejdříve poradí nejvhodnější řešení a postupy ve vaší situaci.

Daniel K.

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..