Zdraví

Kam do lázní v ČR?

Rádi byste zregenerovali své tělo či svou mysl? Tak si vyjeďte do lázní. Nevíte, které jsou pro vás nejvhodnější? Jak je to vůbec s lázeňstvím v Čechách?

O lázeňství v České republice

U nás působí svaz Léčebných lázní České republiky, který vznikl po revolučních změnách v bývalém Československu. Jeho úkolem je udržovat léčebnou funkci lázní na vysoké úrovni. Svaz sdružuje 42 lázeňských společností.

Lázně u nás mají dlouhou tradici. Začaly se výrazněji rozvíjet již od 18. století. Lázně nemají jen léčebný význam, ale také jde o místo kulturního a společenského vyžití.

Konkrétní lázně

V České republice jsou mnohé lázně. To je dáno tím, že je u nás mnoho minerální pramenů určených k léčení, ale také ke koupelím a dalším lázeňský procedurám.

České lázně vám nabízejí různé balíčky služeb. Některé jsou zaměřené pouze na ozdravné pobyty a v některých případech vám je hradí vaše pojišťovna, jiné může navštívit kdokoliv. Čím dál oblíbenější jsou wellness pobyty, které zahrnují různé masáže, koupele a celkovou péči o vaše tělo i mysl. V lázních si můžete pěkně a aktivně odpočinout od starostí všedních dnů.

A jaké lázně můžete navštívit? Oblíbenou klasikou je trojúhelník na západě Čech. Tvoří ho Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně.

V Karlových Varech se léčí nemoci trávicího traktu, poruchy látkové přeměny, oslabení zdravotní imunity atd.

Lázně Karlovy Vary

Mariánské Lázně se zaměřují na nemoci pohybového ústrojí, nemoci ledvin a močových cest, gynekologické, metabolické a onkologické onemocnění.

Mariánské lázně

Do Františkových Lázní směřují lidé mající problémy se srdcem a krevním oběhem, pohybovým ústrojím, gynekologické onemocnění včetně neplodnosti atd.

Františkovy lázně

Z dalších oblíbených lázni si jmenujme Bohdaneč, Luhačovice, Poděbrady, Třeboň, Lednice, Hodonín, Bělohrad, Jeseník, Velichovky, Libverda, Janské Lázně atd.

3.7/5 - (3 votes)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..