Bydlení

Kvalitní betonová jímka vyřeší problémy nejen s odpadními vodami

Možná můžete mít pocit, že kanalizace by měla být všude již standardem. To však není zdaleka pravda a třeba je to právě i váš případ. Někdy stačí být kousek za městem, a už můžete mít s odpadními vodami problém.

Problémem je již řadu let také legislativa, která již neumožňuje používání klasické žumpy. Je potřeba využít nádoby, která nezpůsobuje průsaky do okolního podloží. Ty totiž mohou znečistit třeba lokální zdroje pitné vody, jako jsou studny.

Jímku si můžete nechat dovézt kamkoliv

Možná první věc, která vás napadne, je samotná realizace jímky, která slouží na odpadní vody. Tu je totiž potřeba dovézt. Dobré firmy dokáží jímku dovézt kamkoliv, a tak zvládnou třeba dopravit betonové žumpy do Olomouce nebo kdekoliv jinde, kde bydlíte. Cena dopravy se potom odvíjí podle toho, jaká je kilometrová vzdálenost.

Betonová jímka

Jímka je levná a má dlouhou životnost

Možná uvažujete také nad tím, proč zvolit právě jímku. V prvé řadě je to především cena, protože použití septiku vás vyjde mnohem levněji, než realizace čističky odpadních vod (ČOV), která je druhou alternativou, jež můžete dnes použít.

Jímky z betonu mají také tu výhodu, že se vyznačují vysokou odolností, a tedy dlouhou životností. Samozřejmě můžete zvolit také septik plastový, ale betonové řešení je rozhodně trvalejší volbou. Betonová žumpa existuje v různých velikostech, přičemž typicky se pohybují od 4 do 12 kubických metrů. Pro odpadní vody je vhodné volit vyšší kapacity, protože nebudete muset jímku tak často vyvážet.

Betonová jímka má řadu využití

Mezi nesporné výhody betonové jímky patří také další možnosti jejího využití. Na zahradě je schopna vyřešit hned několik problémů. Kromě odpadních vod lze využít rovněž k účelům jako je: 

  • Zachytávání dešťové vody
  • Vybudování sklepa

Jímky také mohou mít řadu příslušenství. Můžete chtít využít třeba betonového poklopu, který zajišťuje vyšší bezpečnost, případně betonový komín, který slouží k odčerpávání odpadních vod v případě využití jako septik.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..