Bydlení

Využití stínících systémů v oknech nás ochrání před ostrým letním sluncem

Není to pouze sluneční svit, proti čemu se můžeme chránit. Je to také teplo, které se slunečním světlem přichází.

V dnešní době je moderní mít velké prosklené plochy, těmi však prostupuje hodně tepla a takové místnosti potom mohou být zejména v létě nepříjemně vyhřáté. Proti tomu se samozřejmě můžeme bránit třeba nákupem klimatizace, ale mnohem jednodušší a levnější jsou stínící systémy, jako jsou třeba žaluzie nebo rolety.

Využití cenově dostupných žaluzií

Asi mezi jednoznačně nejoblíbenější stínící systémy v tomto případě patří žaluzie. V rámci těchto stínících systémů se však nabízí hned několik druhů. S ohledem na základní rozdělení lze použít dva typy žaluzií. Jedná se o vnitřní žaluzie a venkovní žaluzie. Právě vnitřní žaluzie jsou asi nejčastěji instalovaným systémem. Je to zejména z důvodu jejich: 

  • Příznivé ceny 
  • Jednoduchosti instalace

Většina z nás má dnes plastová okna. A pokud budeme brát v úvahu právě klasická plastová okna, lze zakoupit levné žaluzie, které se jednoduše uchytí z vnitřní strany okenního křídla.

interierové žaluzie

Pokud byste se ale rozhodli pro venkovní žaluzie, počítejte již s vyššími výdaji. Může být nutný také větší zásah do objektu, třeba případě požadavku na instalaci pod omítku. Vyšší cena se odvíjí také o toho, že jsou tyto typy žaluzií často ovládány také elektromotorem. 

Venkovní žaluzie také dokáží lépe odstínit teplo vnikající do domu, dokonce můžete volit také modely, které plní bezpečnostní funkci, ale s ohledem na cenu a jednoduchost montáže, jsou stále velmi žádané klasické žaluzie interiérové.

Nezapomínejte ani na rolety

Pokud hovoříme o bezpečnosti, tuto funkci mohu plnit také venkovní rolety. Tím se dostáváme k tomu, že rovněž v případě rolet se využívají venkovní a vnitřní systémy. A stejně jako u žaluzií, také v tomto případě je venkovní instalace dražší.

Pokud chcete levné rolety, využijte řešení do interiéru. To může být také velmi zajímavým designovým prvkem. Rolety mohou hrát mnoha barvami a mohou být z příjemných přírodních materiálů.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..