Finance

Půjčka do výplaty vyřeší vaše finanční potíže

Z průzkumů vyplývá, že alespoň jednu půjčku či úvěr má každý pátý Čech. Zvýšený zájem o půjčky do výplaty lze zaznamenat před Vánoci a letní dovolenou. Jak si chytře půjčit, abyste se nedostali do finančních problémů?

První půjčka ve znamení lákavé nabídky

Co nás zpravidla zláká k tomu, abychom si vypůjčili peníze? Jednoznačně jsou to marketingové akce úvěrových společností, které se předhánějí s nabídkou nízkých, či dokonce nulových úroků, a minimální výší splátky. Zaměříme-li se na půjčku do výplaty, její princip spočívá v téměř okamžitém získání peněz v řádech několika tisíc, jež je ovšem nutné zpravidla do 1 měsíce splatit. V opačném případě na vás čekají vysoké úroky a poplatky po uhrazení po splatnosti. Tento druh půjčky je výhodný za situace, kdy se během měsíce objeví zcela nečekané výdaje, na jejichž úhradu nemáte dostatek financí z vlastních zdrojů.

Půjčky pro klienty se špatnou bonitou

Dostali jste se někdy do prodlení se splácením úvěru, či jste ho neplatili vůbec? Pak patříte do rizikové skupiny klientů, kterým banky peníze s největší pravděpodobností nepůjčí. Jaké se nabízí řešení, když půjčku neodkladně potřebujete? Na trhu jsou k dostání půjčky pro dlužníky s exekucí, kteří jsou zatíženi splácením vysokých dluhů. Nebankovní společnosti půjčky pro dlužníky s exekucí poskytnou i přesto, že žadatelé mají záznam v registru dlužníků. Také nemusí dokládat příjmy. Jelikož se jedná o velmi rizikovou půjčku ze strany věřitele, je třeba počítat s vyšším úrokem a nepříliš výhodnými podmínkami.

Rozhodněte se správně

Ocitnete-li se v situaci, kdy jediným řešením vaší finanční situace je půjčka, pečlivě si rozmyslete, od koho si půjčíte. Je třeba zvážit nejen výši úroku, nýbrž i další poplatky související s půjčkou. Dobrou pomůckou v rozhodování jsou webové stránky srovnávající nabídky jednotlivých nebankovních společností.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..