Pohyb

6 základních skateboard triků pro začátečníky

Chcete se naučit jezdit na skateboardu? Na samotném začátku je potřeba osvojit si jízdu na prkně a získat jistotu a stabilitu. Jakmile se dokážete na skateboardu bezpečně pohybovat a jste si jistí ve svých pohybech, můžete přistoupit k naučení se základních triků. Které triky jsou vhodné pro začátečníky a které je vhodné zařadit na samotný start vašich skateboardových dovedností?

Nejdříve základ, potom další level

Jízda na skateboardu je svým způsobem umění. Ne všichni k tomu máme předpoklady a dovednost jezdit na prkně si nedokáže osvojit každý. Máte-li chuť a odhodlání, nejdříve se dobře naučte dokonale zvládat a provádět základní cviky vhodné pro začátečníky, kteří nemají příliš mnoho zkušeností. Teprve až ve chvíli, kdy bezpečně zvládnete základ, můžete se přesunout k dalšímu levlu a tím pádem i náročnějším trikům.

A čím tedy začít?

Skateboardový trik

Trik první: ollie

Ollie je název pro výskok do vzduchu bet doteku nohy či ruky země. Patří mezi naprosté základy a je tedy vhodné začít právě jím.

Nejdříve se postavte na prkno tak, abyste si nohy upravili podle toho, jak je vám to pohodlné – každý z nás preferuje jinou nohu jako přední a druhou jako zadní. Při provádění tohoto triku je přední noha uprostřed desky a zadní noha lehce visí ze zadní strany prkna. Pokrčte kolena a lehce se skrčte. Až si budete jistí, vyskočte do vzduchu nejdříve přední a teprve poté zadní nohou. Trik ollie spočívá v tom, že při výskoku zadní nohou silně kopnete do prkna, díky čemuž se prkno bezpečně vrátí zase zpátky na zem. Čím výše vyskočíte, tím vyšší ollie provedete. Při výskoku si srovnejte nohy a tlačte na prkno, které se již vrací dolů. Poté dopadněte. V tomto videu se můžete kouknout na rady, jak se naučit ollie od Maxima Habance.

Trik druhý: kickflip

Základem pro provedení tohoto cviku je dobře provedený ollie, tedy předchozí trik, který je proto dobré si pořádně osahat a natrénovat. Cílem tohoto triku je odrazit se stejně jako při provádění ollie, poté nártem táhnout po gripu a v poslední fázi klepnout přední nohou silně do strany, díky čemuž se prkno roztočí o 360 ° kolem své podélné osy. Jakmile se gripem přetočí zpátky nahoru, měla by být deska ve vodorovné poloze a tehdy o prkno opřete nohy a dopadnete na zem.

Trik třetí: nollie

Do třetice všeho dobrého je tu trik zvaný nollie. I tentokrát k němu potřebujete ollie. A jak na tento trik? Nejdříve proveďte začátek triku ollie a dostaňte prkno do vzduchu. Poté přední špičkou nohy klepněte o zem a táhnete prkno zadní nohou do vodorovné polohy. Doporučujeme při provádění tohoto cviku přenést těžiště lehce dozadu.

Trik čtvrtý: manual

Manual patří k nejjednodušším trikům, proto ho určitě zařadíme na seznam. Je to poměrně jednoduchý trik, který spočívá v jízdě jen na zadních kolečkách.  Jak na to? Důležité je převést těžiště mírně dozadu. Přední noha by při tomto triku měla být na desce těsně za šrouby, zatímco ta zadní až na patce.

Skateboardový trik manual
Skateboardový trik manual

Trik pátý: shove-it

Základem tohoto triku je zaujmout postoj jako na ollie. Cílem tohoto triku je hodit přední nohu před sebe a zadní za sebe, díky čemuž se deska roztočí. Jakmile se přetočí, což je dobré si pohlídat a zajistit, aby vám deska při shove-it rotovala pod nohama, vrátíte na ni nohy a dopadnete.

Trik šestý: nosemanual

Poslední trik je nosamanual a jak už asi tušíte, je to opak výše zmíněného manualu. Tentokrát ale těžiště přenesete dopředu a na desce pofrčíte pouze po předních kolečkách.

Se správným oblečením to jde lépe

Jestliže si chcete dovednost jízdy na skateboardu osvojit (skoro) jako profík, pak byste se na to měli patřičně vybavit. Podívejte se do nabídky internetového obchodu Ambassadors.eu, kde najdete oblečení, obuv i značkové skate komplety, které potěší každého skejťáka. Zde si dokáže vybrat opravdu každý.

3.7/5 - (6 votes)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..