Ostatní

Svatební placky – zajímavý doplněk na originální svatbu

Když svatba, tak originální! To je motto, kterým se řídí především mladí snoubenci, jež chtějí mít nezapomenutelnou svatbu, na kterou budou ještě dlouhé roky vzpomínat nejen oni, ale také všichni svatební hosté. Aby přesně takový jejich den D byl, kromě výběru vhodného prostředí nezapomeňte na originální doplňky. Nahraďte myrtu třeba svatebními odznaky! Svatební placky opravdu nejsou součástí jen rozluček se svobodou. 

Svatební placky jako něco nového a originálního

Většinou jsou snoubenci před svým svatebním dnem uneseni na jejich rozlučku se svobodou. Sejde se parta přátel, “zapije” se jejich svobodný život a teprve poté se mohou slavnostně vzít. Součástí rozlučky se svobodou se v posledních letech staly placky, které celou partii přátel spojují. Navíc poté zůstanou jakousi vzpomínkou na den, který má možná kvůli alkoholu většina členů trochu rozmazaný. Nikde se ale nepíše, že nemohou být součástí i nadcházejících svateb. 

Svatební placky

Myrty jsou nedílnou součástí svatebního dne a připínají se všem pozvaným hostům hned poté, co dorazí na místo určené. Většinou jsou v podobě větvičky nebo květiny, případně ve formě mašličky. Proč ale nevybočit z řady a místo myrty nepřipínat svatební odznaky? Fantazii se přece meze nekladou a chcete mít originální svatbu, nebo ne?

Placky na svatbu mohou nést iniciály svatebčanů nebo jména hostů

Výhodou svatebních placek je to, že si je lze nechat vyrobit podle vlastních představ. Buď mohou být nositeli iniciál svatebčanů nebo data svatby. Nebo mohou vyřešit problém s věčným představováním či pamatováním jmen – mohou sloužit jako svatební jmenovky, což ocení jistě všichni přítomní hosté (zejména, pokud budou sedět u stolu s lidmi, které do té doby neznali). 

Tím však výčet výhod placek na svatbu neskončil. Mezi další přednosti tohoto velice originálního doplňku patří i jejich vysoká odolnost, možnost dalšího použití či to může být věčná památka na den, kdy si nejlepší přátelé řekli své ANO. 

S velikostí to nepřehánějte

Rozhodli jste se jít cestou originality a místo myrt budete rozdávat právě svatební placky? Při tvorbě tohoto nevšedního svatebního doplňku to nepřehánějte s velikostí. Nejpoužívanější jsou rozměry 25 a 37 milimetrů, ale velikostně se to vždy odvíjí od toho, jaký motiv mají odznaky nést či co na nich bude napsáno. 

Další tipy, jak na originální svatbu

Svatební placky jsou jenom jednou z možností, jak můžete svou svatbu odlišit od těch, na kterých jste do té doby byli. Další možností je výběr drobné pozornosti na stůl pro hosty (pro muže to může být sklenička pálenky, ženy mohou dostat třeba sladké pusinky). Na svatebním stole může ležet svatební menu s nápojovým lístkem, což také není běžné, případně můžete vytvořit takzvaný “business koutek”, kam se budou uchylovat hosté, kteří si chtějí popovídat v klidu či si chtějí jen chvíli odpočinout.

5/5 - (2 votes)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..