BydleníSponzorováno

Zahrada podle feng-šuej. Jaká pravidla dodržovat?

Principy feng-šuej jsou uplatnitelné nejen při zařizování našeho domova, ale i zahrady. Zjistěte, jaká pravidla je třeba dodržovat a jak podpořit volné proudění energie. 

Co je charakteristické pro zahradu feng-šuej

V rámci principu feng-šuej je důležité ovládnout tok energie tak, aby z ní měl člověk co největší užitek. Zahradu podle feng-šuej je přitom možné tvořit v prakticky libovolném architektonickém stylu. Platí však, že by se taková zahrada měla neustále vyvíjet a že neexistuje její konečná podoba. 

Při tvorbě feng-šuej zahrady je podstatné myslet na několik pravidel. Tím nejdůležitějším je, aby se člověk v zahradě cítil zkrátka a jednoduše dobře. Kromě toho by tato zahrada měla splňovat tři základní pravidla. Měla by být architektonickým celkem, poskytovat užitek a plnit obranné funkce.

Feng šuej květináče

Kam feng-šuej zahradu umístit

Velkou roli při tvorbě feng-šuej zahrady hraje její umístění. Zahrada by se totiž neměla nacházet na kopci. Mnohem lepší volbou je pozemek, který je chráněn pahorkem s krásným výhledem, který by měl směřovat k jihu. Zároveň by takový pozemek neměl být vystaven silným větrům, které by s sebou mohly odnášet energii čchi. 

Jako čchi se označuje imaginární proud energie. V zahradách feng-šuej je přitom důležité dosáhnout toho, aby tato energie mohla volně proudit. V opačném případě totiž dochází k narušení rovnováhy. 

Energie jin a jang

Kromě toho je také třeba udržet v rovnováze energii jin a jang. Jedná se o dvě opačně působící síly, které by měly být v harmonii. Energii jin obsahují například okrasné stromy, květiny, rostliny či kameny. Energii jang poté najdete třeba v dřevě, cihlách a zjednodušeně dalších pevných konstrukcích. 

Více informací ze světa okrasných zahrad najdete na www.okrasne-stromy.cz.

5/5 - (2 votes)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..