Bělení zubů kurkumou: Opravdu funguje?

Pokládáte si otázku, jak vybělit zuby? Víte, že dokonalý, zářivý úsměv dělá dojem? Pravděpodobně hledáte možnosti, jak navrátit svým zubům bělost, aniž byste museli chodit na příliš drahé bělení zubů k odborníkům. Naštěstí se nabízí několik řešení. Jedním z velmi efektivních způsobů, jak vybělit zuby, je s pomocí kurkumy. I když se může jevit bělení zubů žlutou či až oranžovou kurkumou jako bizarní, opravdu to funguje. 

Nejen proti zežloutnutí zubů

Kurkuma je oblíbené koření hojně se využívající například v indické kuchyni. Umí nejen skvěle dochutit jednotlivé pokrmy, ale také umí bojovat se zežloutnutím zubů, za nímž stojí velice často strava plná cukrů nebo pití alkoholických nápojů či kouření. Bělení zubů kurkumou by se dalo označit za jeden z životních paradoxů. Přece jenom je toto koření známé pro svou žlutou až oranžovou barvu, a přece jen zbavuje chrup zežloutnutí. 

Usměvavá žena

Úspěch se skrývá v pravidelnosti

V případě kurkumy nejsou výsledky viditelné ihned po prvním vyčištění. Úspěch se skrývá v pravidelnosti. Zuby si tedy denně čistěte jemným, měkkým kartáčkem i několik minut (ideálně dvě až tři minuty). Nezapomínejte na krouživý pohyb a zbytečně netlačte na pilu. Lehká ruka je zásadní při čištění zubů. 

Po vyčištění zubů kořením ještě aplikujte na kartáček klasickou zubní pastu a zuby si vyčistěte tak, jak jste zvyklí. Zbavíte se zbylého žlutého prášku, který ulpěl na zubech. 

Možná se ptáte, jestli je kurkuma používaná na bělení zubů bezpečná, respektive jestli nemůže způsobit dentální problémy. Odborníci se ale shodují na tom, že kurkumu můžete používat bez obav každá den. Není známé, že by došlo k poškození skloviny zubů nebo že by došlo k podráždění dásní. Jedná se tedy o bezpečný způsob, jak zuby vybělit z pohodlí domova. 

Za vyzkoušení stojí LED bělení zubů

Pokud se vám kurkuma neosvědčí, za vyzkoušení stojí i LED sady na bělení zubů. Umí vybělit zuby až o osm odstínů, navíc taktéž neničí zubní sklovinu.

led sada na bělení zubů

 

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..