Pohyb

Zumba – Co je to? Jaké druhy známe?

Zumba je v poslední době velmi oblíbenou sportovní aktivitou, kterou vyhledává čím dál více lidí, především žen. Už jste se s ní seznámili?

O zumbě

Zumba byla založená v devadesátých letech kolumbijským fitness trenérem a choreografem Albertem „Beto“ Perezem. Cvičení vzniklo náhodně, když si na hodinu aerobiku vzal omylem hudbu na tanec.

Zumba představuje sportovní aktivitu, která v sobě kombinuje posilovací cviky a taneční kroky z různých tanců, např. salsa, merengue, samba, mambo, flamenco, tango… Cvičení je doprovázeno latinsko-americkou hudbou.

Taneční kroky a posilovací cvičení se zakomponovávají do různě složitých sestav, které se v kratších či delších časových intervalech opakují.

Lekce zumby

A co vás čeká na lekci zumby? Na začátku se rozehřejte a rozcvičíte. To se děje za doprovodu spíše pomalejší hudby. Postupně, jak se vaše tělo zahřívá, se i zrychluje tempo. Zapojují se všechny svaly a partie a spalování je v této části velmi efektivní.

tréning zumby

Máme různé druhy lekcí:

  • Zumba Basic Steps Level 1: Patří sem základní kroky zumby.

  • Zumba Basic Steps Level 2: Zapojuje se více tanečních stylů.

  • Zumba Gold: Zumba je určená pro seniory, lidi s nadváhou, méně nadané tanečníky

  • Zumba Toning: Představuje zumbu, jejímž účelem je spalovat kalorie, ale zároveň tvarovat tělo. Při cvičení se používají činky.

  • Aqua Zumba: Zumby ve vodě se využívá po nemoci či jako součást rehabilitace.

  • Zumbatomic: Toto cvičení je pro děti mezi 4 – 12 lety. U nás není rozšířené.

Zumba je v posledních letech doslova hitem. A co způsobuje velkou oblibu této sportovní aktivity? Je ideální pro všechny, kteří chtějí hubnout či formovat postavu. To se vám díky této aktivitě podaří, ale navíc jde o takovou formu cvičení, která vás bude bavit.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..