Pohyb

Co je to Cha-cha?

Cha-cha, jinak u nás hovorově známá ča-ča patří mezi latinskoamerické tance, které si získaly svoji věhlasnou popularitu po celém světě. Historie toho precizního a smyslného tance sahá až do Kubánských vod. Právě ve čtyřicátých letech zde vznikl velice typický a nezaměnitelný rytmus pro zmíněné taneční provedení. Postupem času došlo k jeho výraznému rozšíření do celého světa. Dnes je cha-cha využívána na světových a moderních tanečních soutěžích, kde patří mezi pětici nejpřínosnější tanců světa.

Cha-cha si své nadšence a publikum získala především díky jedinečným a naprosto propracovaným krokům. V tomto případě bylo vsazeno na opravdovou jedinečnost, která se projevila u obou tanečních partnerů. Jak muž, tak žena totiž tančí naprosto shodný, ale zrcadlově obrácený tanec, který může u diváků vzbuzovat velice příjemné dojmy, jež jsou bezpochyby podtrženy onou lahodnou hudbou v rytmu Kuby. Základní sestava se skládá ze tří rychlých a dvou pomalých kroků. Během tohoto procesu může být realizováno hned několik znamenitých sestav a figur, které ostatně na světových soutěžích rozhodují o samotném vítězství. Nejčastějšími hudebními styly pro zmíněný taneční krok je latinská muzika, ať už jde o rockové nebo popové zaměření.

Čača

Samotná cha-cha je synonymem latinských krásek, ohebných dívčích těl a velice ladných pohybů. Pakliže k tomu přidáte ještě přesné a naprosto korespondující kroky, zjistíte, že jde o zcela dokonalý tanec. Kromě rytmu a pohybu je zásadním faktorem tohoto tanečního stylu také ono proslulé cha-cha-cha, které je v hudebních složkách vždy zdůrazněno. Pakliže budete chtít docílit stoprocentního navození líbezné Kubánské atmosféry, nesmí chybět ani proslulý hudební nástroj gigo, který se postará o ty pravé a dokonalé tóny. Podlehněte ohnivému a luxusnímu tanci, který v sobě skrývá mnohem více, než jen ladné pohyby.

5/5 - (1 vote)

Zaujmi.cz

Píšeme o zajímavých věcech v našem okolí. Na psaní ale není nic složitého. Jediné co musíte udělat, je sednout si za psací stroj a krvácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..